Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna, święto Miłosierdzia Bożego, dnia 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś o g. 15 zapraszamy na Koronkę, adorację oraz o g. 16 na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a we wtorek przeniesioną z Oktawy Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha patrona Polski.
 3. W środę we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy oraz za tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. W tym dniu – pierwszym dniu maja miesiąca poświęconego czci Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe o g. 17 – przez cały miesiąc na te nabożeństwa zapraszamy całe rodziny w tygodniu o g. 17 (po nabożeństwie Msza św. popołudniowa), a w niedziele i święta o g. 16.
 4. We wtorek z bazyliki MB Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Modlimy się za pielgrzymów, także z naszej parafii o owoce ich trudu. Zakończenie pielgrzymki 3 maja Mszą św. o g. 15 w sanktuarium.
 5. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jest to także dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. Msze św. będą w porządku niedzielnym, szczególnie zapraszamy na Mszę w intencji Ojczyzny o g. 9,30. W tym dniu nie obowiązuje post. Prosimy o wywieszenie narodowych flag od czwartku.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek do modlitwy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania, a w sobotę czcicieli Matki Bożej zapraszamy na g. 7 na Mszę św. wynagradzającą i nabożeństwo różańcowe. W sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługa sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  W sobotę na g. 17 zapraszamy naszych maturzystów na nabożeństwo i Mszę św. w ich intencji.
 7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela biblijna. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. Do puszek przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.
 8. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na pokrycie kosztów instalacji pierwszych stacji Drogi Krzyżowej.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie mieszkańcom ul. Morcinka 19. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 21.
 10. W zakrystii można zapisywać się na organizowane przez naszą parafię pielgrzymki autokarowe: na Jasną Górę wraz z dziećmi komunijnymi 22 maja i na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska (m.in. Bardo Śl., Wambierzyce, Krzeszów, Henryków, Legnica) 1-3 lipca. Koszt ok. 250 zł (zaliczka przy zapisie 100 zł). Szczegóły w biuletynie i w gablotce.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa