Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, dnia 14 kwietnia 2019 r.

  1. Dziś młodzież gromadzi się w kościele katedralnym w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Początek liturgii o g. 13,30 przed kościołem św. Trójcy w Bielsku-Białej.
  2. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnim kazaniem pasyjnym.
  3. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Truduum Paschalne to czas najbardziej intensywnego przeżywania prawd naszej wiary. Od popołudnia Wielkiego Czwartku prosimy o zachowanie świątecznego charakteru tych świątecznych dni, o ograniczenie prac tylko do niezbędnych, o wyciszenie i o włączenie się do udziału w najważniejszych w roku wydarzeniach liturgicznych. Pracodawców prosimy o umożliwienie swym pracownikom przeżywania Triduum od W. Czwartku wieczorem.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w niezwykle bogatych ceremoniach Triduum:


* w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18 (z obrzędem umycia nóg i z Komunią św. pod dwiema postaciami), w tym dniu zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania z naszej parafii, a także za dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do g. 22 (o 21 adoruje młodzież, o g. 21,30 - wspólnota św. Bogurodzicy, o g. 22 – modlitwa Komplety), w Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 7 do 18;

* w Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa dla naszego zbawienia: g. 8 – ciemna jutrznia, g. 9 - Droga Krzyżowa wokół kościoła, a o g. 18 Liturgia Męki Pańskiej, po której rozpocznie się adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie i będzie możliwość uczczenia św. Krzyża. Adoracja potrwa całą noc, a w Wielką Sobotę do g. 19,30. Do prowadzenia adoracji  w Wielki Piątek prosimy młodzież o g. 21, wspólnotę św. Bogurodzicy o 21,30, a po komplecie o g. 22 zapraszamy do śpiewania Gorzkich Żali oraz na g. 23 zapraszamy (szczególnie mężczyzn) do odprawienia Drogi Krzyżowej, natomiast na nocne godziny adoracji od 24 do 6 prosimy chętnych o zadeklarowanie w zakrystii którejś godziny czuwania. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę do procesji rezurekcyjnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

* Wielka Sobota – dzień adoracji przy Bożym Grobie (zapraszamy wg wyznaczonego planu) i uczczenia Krzyża św.; adoracja dla dzieci z błogosławieniem pokarmów o g. 11, 13 i 14;

* Wigilia Paschalna – szczytowy moment liturgii Triduum i całego roku kościelnego, podczas której rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, rozpocznie się o g. 20 liturgią światła przed kościołem, a zakończy się Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła; -to nasze uroczyste przyznanie się do Jezusa i zaproszenie Go do naszego życia, prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec z okapnikami.

* Triduum Paschalne zakończą uroczyste nieszpory wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 16.

Dla godnego i owocnego przeżycia Triduum konieczne jest doświadczenie Miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Okazje do Spowiedzi św.:  W. Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. 16 do 18, w W. Czwartek od g. 7 do 9 i od 15 do 17, w W. Piątek od g. 7 do 10 i od 15 do 17. i w W. Sobotę od 7 do 10 i 14 - 16.

W Wielką Środę o g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
4. Dziękujemy za składane dziś ofiary na bieżące potrzeby parafii. W W. Czwartek – kolekta na cele ewangelizacyjne, ofiary przy adoracji krzyża – na utrzymanie Grobu Pańskiego, w Wielkanoc – na cele inwestycyjne parafii.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty oraz dekoracje mieszkańcom u. Morcinka 17, a także innym osobom ofiarującym czas i pracę dla naszej parafii (za wykonane palmy, za uszycie nakładek na ławki. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie i dekorowanie kościoła: grupy przy parafialne w Wielką Środę o g. 18, a mieszkańców ul. Morcinka 18 po zakończeniu Rezurekcji.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa