Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 7 kwietnia 2019 r.

  1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  1. W piątek nie będzie w naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej ani popołudniowej Mszy św. W tym dniu zapraszamy wszystkich do kościoła śś. Piotra i Pawła. Tam o g. 17 Msza św. w intencji parafian, a po Mszy św. rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta na Kaplicówkę. Po nabożeństwie chętnych zapraszamy do domu spotkań, by pomagać w przygotowywaniu palm na niedzielę.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich z palmami w rękach (będzie można się w nie zaopatrzyć przed każdą Msza przy wejściu do kościoła) na uroczyste pobłogosławienie gałązek, który to obrzęd będzie na początku każdej Mszy św., a dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy o g. 11,20 przed kościołem – na obrzęd błogosławienia palm, procesję wokół kościoła i Mszę św. Dzieci z własnoręcznie wykonanymi palmami otrzymają upominek.
  1. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o g. 13,30 przed kościołem św. Trójcy w Bielsku-Białej.
  1. W sobotę po Mszy wieczornej – nauka przed chrztem; liturgia chrzcielna będzie w Poniedziałek Wielkanocny o g. 11,30.
  1. Już w tym tygodniu zachęcamy do skorzystania z okazji do Spowiedzi przedświątecznej - codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek, piątek i w sobotę także od g. 16.
  2. W sobotę o g. 15,30 do I Spowiedzi św. przystąpią dzieci przygotowujące się do I Komunii św. obejmujemy te dzieci i ich rodziców naszą modlitwą.
  3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na Seminarium Duchowne. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty oraz dekoracje mieszkańcom u. Morcinka 15. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 17.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa