Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła, dnia 3 marca 2019 r.

 1. Od dziś po Mszy św. o g. 7,30 i 9,30 w domu spotkań będzie czynna kawiarenka parafialna. Zachęcamy do skorzystania z okazji do wspólnej rozmowy i budowaniu więzi przy (bezpłatnej) kawie, herbacie, słodyczach.
 2. Dziś o g. 15 rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o g. 16 rozpoczniemy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. W poniedziałek i wtorek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu według proponowanego planu umieszczonego w gablotce i biuletynie.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza królewicza.
 4. We wtorek o g. 19 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne, duchowe i psychiczne.
 5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa – wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7, 9 i 17. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy w całym okresie Wielkiego Postu do dzieł miłosierdzia (od przyszłej niedzieli będzie można włączyć się w akcję Caritas pomocy potrzebującym dzieciom przez zakup paschalika lub baranka wielkanocnego), do podjęcia decyzji abstynencji w intencjach uzależnionych (parafialna księga abstynencji będzie wyłożona na stoliku pod chórem). Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali (pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jest związane z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami), a także do zaplanowania sobie udziału w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych (28-31 III).
 6. Na pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Mszę szkolną zapraszamy dzieci w czwartek o g. 17. Jest to pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania.
 7. W piątek na Drogę krzyżową zapraszamy dorosłych i młodzież o g. 17 (przedtem wypominki za zmarłych – można je składać w zakrystii), po Drodze Krzyżowej – Msza św. wieczorna. A po tej Mszy św. – spotkanie formacyjne i czuwanie modlitewne dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców i innych chętnych.
 8. W przyszłą niedzielę o g. 15,45 – pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił Łukasz Tlałka z Bielska Wapienicy.
 9. Trwają zapisy na Pieszą pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej faustyna.bielsko.pl. Do grupy św. Alberta, w której pójdzie nasza młodzież z ks. Przemkiem można zapisać się w zakrystii.
 10. Caritas naszej diecezji poszukuje wolontariuszy, dla chętnych organizuje w marcu szkolenia. Kontakt dla zainteresowanych w zakrystii, a informacje szczegółowe na stronie internetowej.
 11. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową w sobotę 6 kwietnia (wyjazd o g. 9, koszt ok. 30 zł).
 12. Dziękujemy za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę członkowie parafialnego Caritas będą po Mszach św. zbierać ofiary na paczki świąteczne dla potrzebujących.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom u. Morcinka 3. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa