Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela św. Rodziny, dnia 30 grudnia 2018 r.

  1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo indywidualne rodzin, a o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach kolędowych.
  2. W poniedziałek przypada ostatni dzień roku. Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne o g. 16,30 oraz na Mszę św. ze sprawozdaniem duszpasterskim o g. 17 - w intencji parafian oraz za zmarłych w mijającym roku naszych bliskich. Szczególnie gorąco zapraszamy członków rad parafialnych, wspólnot apostolskich i modlitewnych, służbę kościelną i liturgiczną i wszystkich, którzy troszczą się o budowę w naszej parafii wspólnoty serc. W tym dniu można zyskać odpust zupełny przez odmówienie publicznie hymnu Ciebie Boga wysławiamy i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  3. We wtorek w pierwszy dzień Nowego Roku obchodzimy uroczystość świętej Bożej Rodzicielki, jest to także Dzień Modlitw o pokój na świecie. Jest to święte nakazane, Msze św. są w porządku niedzielnym. Na g. 16 zapraszamy na nieszpory kolędowe połączone z modlitwą o pokój.
  4. W tym tygodniu przypadają też: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek zapraszamy też do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
  5. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o g. 17, przedtem od g. 16 – Spowiedź św. dla dzieci, a po Mszy spotkanie dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  6. Młodzież zapraszamy w piątek – od g. 16 – okazja do Spowiedzi św., o g. 17 Msza św. i po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Kolekta w tym dniu na cele misyjne. Podczas Mszy św. o g. 9,30 – zwieńczenie akcji kolędników misyjnych. W tym dniu zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Wyruszamy o g. 13,45 spod naszego kościoła na Rynek, by wspólnie kolędować i oddać hołd narodzonemu naszemu Panu.
  8. Plan odwiedzin duszpasterskich naszych rodzin jest w gablotce i na stronie parafialnej. W okresie kolędowym – kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty i dekoracje świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 36. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 3. Dziękuję za przystrojenie kościoła, przygotowanie świątecznej liturgii, za ofiary na Fundusz Obrony Życia, na uczelnie katolickie i na potrzeby parafii. Parafialnemu zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie i rozprowadzenie paczek żywnościowych wśród potrzebujących, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom tej akcji, a także za każdą inną pomoc okazaną w ostatnim czasie potrzebującym.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa