Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, dnia 23 grudnia 2018 r.

  1. Przy wyjściu z kościoła – świąteczna prasa katolicka, świece i opłatki wigilijne. Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w adwentowych nieszporach niedzielnych. Od g. 16 do 18 będzie okazja do Spowiedzi św. W Wigilię Spowiedź św. od g. 8 do 12.
  2. W poniedziałek – Wigilia Bożego Narodzenia, czuwanie poprzedzające noc Narodzenia Syna Bożego. Zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach pojednani z Bogiem i drugim człowiekiem, nie podawajmy do stołu alkoholu, niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy, zaśpiewania kolęd i następnie wspólnie przyjdźmy na jedną z najbardziej uroczystych liturgii w roku – Jutrznię zaśpiewamy o g. 23,30, a o północy rozpocznie się Pasterka Msza św. rozpoczynająca świętowanie Narodzenia Pańskiego. Dzieci – uczestnicy rorat przyniosą do ołtarza podczas tej Mszy św. swe prace, a my z nimi zanieśmy swe duchowe dary Nowo Narodzonemu. Kolekta z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. We wtorek w uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym, a na g. 16 zapraszamy do udziału w świątecznych nieszporach kolędowych.
  3. W środę II dzień oktawy Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana – także Msze św. w porządku niedzielnym, kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie. W tym dniu błogosławimy wodę i kredę przed rozpoczęciem odwiedzin kolędowych. Podczas Mszy św. o g. 9,30 będzie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych – dzieci, które będą kolędować w sobotę prosząc o wsparcie dla dzieci w krajach, gdzie Kościół jest prześladowany. W zakrystii można zapisać chęć przyjęcia w tym dniu kolędników misyjnych. W tym dniu także MCK zaprasza mieszkańców Skoczowa o g. 19 na rynku do udziału w „Skoczowskim Kolędowaniu”.
  4. W czwartek, III dzień oktawy – święto św. Jana. Podczas Mszy św. – obrzęd błogosławienia wina św. Jana, na wieczorne nabożeństwo o g. 16,20 i na Mszę o g. 17 zapraszamy wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci. W tym dniu rozpoczynamy kolędowe odwiedziny duszpasterskie Już teraz dziękujemy za każde otwarte drzwi na zyskanie szczególnego błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny, na wspólną z duszpasterzem modlitwę i rozmowę. Zachęcamy, jeśli to tylko możliwe, by w dniu „kolędy” uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Komunię św. w intencji swojej rodziny. Termin kolędy dodatkowej -23 I - jest wyznaczony dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli być obecni w wyznaczonych dniach na kolędzie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tych rodzin na probostwie lub w zakrystii.
  5. W piątek IV dzień oktawy – święto śś. Młodzianków zapraszamy na Msze św. o g. 8 dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi, które w tym dniu otrzymują specjalne błogosławieństwo.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto św. Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Bóg zapłać za  sprzątanie i ofiarę na kwiaty i dekoracje świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 34. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 36.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa