Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu, dnia 16 grudnia 2018 r.

      Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w adwentowych nieszporach niedzielnych. Po nabożeństwie - możliwość uczczenia relikwii św. s. Faustyny.

 1. Od poniedziałku do piątku codziennie rano o g. 6,50 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w ostatnich roratach. Dla najgorliwszych uczestników rorat wzorem poprzednich lat zostanie zorganizowana wycieczka w ostatnią sobotę stycznia.

 

 1. Spotkania formacyjne: - we wtorek o g. 19 spotkanie opłatkowe wspólnoty św. Bogurodzicy; - w środę o g. 18 – Klubu Seniora; - w piątek o g. 18 zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Effatha.

 

 1. Liturgia chrzcielna będzie w II dzień oktawy Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana i w niedzielę św. Rodziny 30 grudnia. Nauka przed chrztem - w sobotę o g. 18 w kościele.

 

 1. Zachęcamy, by Spowiedź przedświąteczną nie odkładać na ostatnia chwilę. Przeżyjmy sakrament pokuty nie w pośpiechu, ale jak najważniejszy moment duchowego przygotowania serca na przyjście Pana Jezusa. Spowiedź św.: codziennie – pół godziny przed każdą Mszą św., a także od czwartku do niedzieli od g. 16 do 18, w Wigilię od 8 do 12.

 

 1. W sobotę od g. 8 - przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 32. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 34. Dziękujemy za ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii (docieplenie budynku domu spotkań - dawnej kaplicy).
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Łagiewnik za udział w ważnym wydarzeniu dla naszej parafii, za oprawę liturgiczną, a różom różańcowym za ofiarę na sprowadzenie relikwii św. Faustyny.

 

 1. W święto św. Szczepana podczas Mszy św. o g. 9,30 będzie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych – dzieci z oratorium pod opieką p. katechetki będą kolędować po naszych domach i rodzinach w sobotę 29 grudnia prosząc o wsparcie dla dzieci w krajach, gdzie Kościół jest prześladowany. W zakrystii można zapisać chęć przyjęcia w tym dniu kolędników misyjnych.

    


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa