Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, dnia 9 grudnia 2018 r.

W naszej wspólnocie witamy siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które dziś dzielą się z nami świadectwem swego powołania i charyzmatem swego zgromadzenia. Po Mszy św. będą też rozprowadzać materiały informujące i płyty z pieśniami w wykonaniu Sióstr.

 Dziś także Ofiarą do puszek przed kościołem można wspomóc Kościół za Wschodzie, z którym łączymy się w 2 niedzielę Adwentu solidarną pomocą – duchową i materialną.

 1. Przy wyjściu z kościoła – prasa katolicka, można też nabywać wigilijne świece Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

      Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach maryjnych.

 1. Od poniedziałku do piątku codziennie rano o g. 6,50 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach. W tym roku podczas rorat poznajemy dary Ducha Św. i modlimy się o nie. Pobudzajmy się w naszych rodzinach do gorliwości w tej adwentowej modlitwie.
 1. Spotkania formacyjne: - we wtorek o g. 19 ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na Wieczór Uwielbienia - przez radosny śpiew i modlitwę chcemy bardziej usposobić nasze serca na przychodzącego Pana z Jego darami i wezwaniami;
  - w środę o g. 19,15 na Mszę św. zapraszamy wspólnotę Matek w Modlitwie;
  - w piątek o g. 19 zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Effatha.
 1. W sobotę udajemy się na uroczystość przekazania naszej parafii relikwii św. s. Faustyny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o g. 7,30 z parkingu przy b. Tesco, uroczysta Msza św. w intencji naszej parafii w sanktuarium o g. 11.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 30. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 32. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę ofiarę na potrzeby inwestycyjne parafii – dalszy etap remontu domu spotkań – zbiorą członkowie rad parafialnych.
  W przyszłą niedzielę dzieci i wychowawcy z Domu Dziecka w Międzyświeciu zorganizują przed naszym kościołem po każdej Mszy św. kiermasz świąteczny. Zapraszamy.
 2. Od przyszłej niedzieli będzie podany plan kolędowych odwiedzin duszpasterskich. Prosimy ostatnio zamieszkałe rodziny w naszej parafii o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa