Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, dnia 2 grudnia 2018 r.

Rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”.

  1. Przy wyjściu z kościoła – prasa katolicka, można też nabywać wigilijne świece Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne, z których dochód także będzie przeznaczony na cele charytatywne.      Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.
  1. „Z Duchem Twoim” to temat rozważań tegorocznych rorat nawiązujący do hasła roku duszpasterskiego Od poniedziałku do piątku codziennie rano o g. 6,50 zapraszamy do licznego udziału w roratach, podczas których będziemy poznawać i modlić się o dary i owoce Ducha Św.
  2. We wtorek o g. 19 ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  3. W środę o g. 17 na Mszę św. ku czci św. Mikołaja zaprasza naszych parafian kustosz sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i dorosłych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dzieci zapraszamy do Spowiedzi św. codziennie przed roratami oraz w czwartek o g. 16, a młodzież w piątek o g. 16. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 17, a po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Mimo iż nie jest już to święto nakazane, zapraszamy do licznego udziału we Mszy św., by swoje życie oddać Bogu przez Serce Maryi ucząc się od Niej najpiękniejszej i najowocniejszej miłości. W tym dniu Msze św. o g. 7, 12 i 17. Róże różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed każdą Mszą św., na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci. Podczas tej Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają cudowne medaliki Niepokalanej. Po tej Mszy św. - spotkanie dla rodziców z dziećmi do I Komunii. Dorośli mogą medaliki przynieść do poświęcenia również na pozostałe Msze św.
  1. W sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości z Bielska-B, które podczas każdej Mszy św. opowiedzą o powołaniu i podzielą się z nami charyzmatem swego zgromadzenia.
  1. W następną sobotę 15 grudnia udajemy się na uroczystość przekazania naszej parafii relikwii św. s. Faustyny w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 28. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa