Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Przy wyjściu z kościoła – prasa katolicka (GN z kalendarzem ściennym, MGN z lampionem). W zakrystii do odebrania są zamówione zdjęcia z poświęcenia kościoła.

      Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych z modlitwą dziękczynną ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

  1. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę św. Bogurodzicy, w piątek – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha.
  2. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy do oddania czci Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca – Msza św. ku Jej czci o g. 7, po Mszy św. – Różaniec fatimski.
  3. W sobotę od g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Do chorych udamy się jeszcze przed świętami, w sobotę 22 grudnia, natomiast nie będzie odwiedzin w styczniu.
  1. Z inicjatywy Caritas naszej diecezji w najbliższy wtorek i środę w godz. od 16 do 19 w wybranych parafiach naszej diecezji - najbliżej w parafii śś. Piotra i Pawła w Skoczowie - przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Prosimy o produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz o środki czystości.
  2. Jest jeszcze parę miejsc na wyjazd do Łagiewnik w sobotę 15 grudnia (wyjazd o g. 7,30, koszt 40 zł) na Mszę św., podczas której naszej parafii zostaną przekazane relikwie św. s. Faustyny. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii ub. niedzieli. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”. Będzie to także temat przewodni rozważań podczas tegorocznych rorat, na które już dziś dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy (od 3 grudnia g. 6,50). Od przyszłej niedzieli także będzie można nabywać wigilijne świece Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne, z których dochód także będzie przeznaczony na cele charytatywne.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 26. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 28.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa