Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła, dnia 4 listopada 2018 r.

  1. Przy wyjściu z kościoła – prasa katolicka.
    Dziś zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym o g. 16 w intencji zmarłych zalecanych. Do czwartku codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o g. 17. Zachęcamy do tej modlitwy, jak i do ofiarowania w tych dniach odpustu za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty o g. 19, Msza św. o g. 19,30, po niej adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  3. W piątek przypada święto Rocznicy Poświęcania Bazyliki Laterańskiej, kościoła katedralnego Biskupa Rzymu, matki i głowy wszystkich kościołów świata, a w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na Msze szkolne: dzieci w czwartek o g. 17 (od g. 16 – Spowiedź św., a po Mszy spotkanie dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.), a młodzież w piątek o g. 17 (Spowiedź św. dla nich od g. 16, a po Mszy – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania). Kandydaci do Bierzmowania będą w przyszłą niedzielę przeżywać uroczysty wybór swego świętego patrona podczas Mszy św. o g. 9,30 i 11,30.
  5. W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się za Ojczyznę, a szczególnie gorąco zapraszamy na g. 11,30, na Mszę św. w intencji Ojczyzny – zapraszamy też przedstawicieli instytucji – zakładów pracy i szkół, samorządów i delegacje z pocztami sztandarowymi.
  6. Z radością informujemy, że Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przychyliło się do prośby naszej Parafii o przekazanie relikwii św. s. Faustyny z jednoczesną prośbą o liczny udział wiernych w przekazaniu relikwii. Odbędzie się ono 15 grudnia podczas Mszy św. o g. 11 w sanktuarium w Łagiewnikach. Już od dziś można w zakrystii zapisywać się na wyjazd autokarem na to wydarzenie.
  7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę – kolekta na bieżące potrzeby parafii. Natomiast po każdej Mszy św. przedstawiciele parafialnego zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszek na przygotowanie świątecznych pacek żywnościowych dla potrzebujących.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 22. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 23.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa