Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła, dnia 28 października 2018 r.

Dziś zapraszamy całe rodziny do udziału w nabożeństwie różańcowym o g. 16. Na ostatnie w tym miesiącu różańcowym nabożeństwa zapraszamy od poniedziałku do środy o g. 17.

  1. W czwartek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tą jedną uroczystością oddajemy cześć wszystkim cieszącym się już radością zbawionych w niebie, wpatrujemy się w ich przykład miłości i wierności dla naszego Zbawiciela i prosimy ich – jako naszych przyjaciół w niebie - o wstawiennictwo w naszej drodze do szczęścia wiecznego. Jest to święto nakazane - obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. i powstrzymanie się od niepotrzebnych ciężkich prac. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Przed wieczorną Mszą św. na g. 15 zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie za zmarłych. Rozpoczniemy je w kościele śpiewaniem Godzinek za zmarłych, a następnie wyruszymy w procesji błagalnej na cmentarz.
  2. W piątek będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o g. 7, 9 i 17 (po Różańcu za zmarłych). Na wieczorną Mszę św. w tym dniu zapraszamy rodziny zmarłych w ostatnim roku naszych parafian.
  3. Różaniec za zmarłych zalecanych (zalecki można składać w zakrystii do czwartku) będziemy odmawiać przed wieczorną Mszą św. o g. 17 od 2 do 8 listopada. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie. W tych dniach też można uzyskać odpust zupełny – codziennie za jednego ze zmarłych nawiedzając kościół lub cmentarz, odmawiając modlitwę za zmarłych i spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu: przyjęcie łaski sakramentalnej Spowiedzi i Komunii św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa Wierzę, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.
  4. W tym tygodniu przypadają też: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – tym goręcej zapraszamy do skorzystania z sakramentu Spowiedzi św. – okazja codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek zapraszamy też po Mszy św. o g. 9 na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a w sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę wynagradzającą o g. 7 i Różaniec fatimski po Mszy św. W sobotę także – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  5. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się w Oświęcimiu Brzezince tradycyjne nabożeństwo w intencji ofiar obozów i gułagów, początek o g. 14 przy Bramie Śmierci.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 21. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22 (apelujemy o większe w tej posłudze zaangażowanie mężczyzn i młodzieży).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa