Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, dnia 14 października 2018 r.

  1. Dziś zapraszamy całe rodziny do udziału w nabożeństwie różańcowym o g. 16. Codziennie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy Wielkiej; jest to także Dzień Dziecka utraconego; Pamiętajmy w tym dniu o zmarłych dzieciach, ale również o rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. Szanujmy i starajmy się zrozumieć ich cierpienie, a także chciejmy okazać duchową, modlitewną bliskość w przeżywaniu ogromnej tragedii jaką przeżywają, bez względu na to, na którym etapie życia i z jakiego powodu ich dziecko odeszło. Wyrazem naszej bliskości z nimi powinna być modlitwa. Dlatego zachęcamy w poniedziałek m.in. do ofiarowania różańca w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka; we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej, w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia; w piątek – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona walki o wolność polskich robotników, to także Dzień Duchownych Niezłomnych; w sobotę – św. Jana Kantego, patrona naszej diecezji.
  1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: we wtorek o g. 19 na spotkanie modlitewne zaprasza św. Bogurodzicy, w środę po wieczornej Mszy zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora, w piątek po wieczornej Mszy św. – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę zapraszamy dzieci – o g. 9,30 służbę liturgiczną ołtarza, na g. 10,30 – na spotkanie oratorium i scholi.
  1. Wspólnota Małżeństw przy parafii śś. Piotra i Pawła w Skoczowie zaprasza na cykl 7 cotygodniowych spotkań pomagających odkrywać piękno i dar sakramentalnego małżeństwa. W najbliższy czwartek w Sali nad muzeum parafialnym na Rynku o g. 19 spotkanie z o. Knotzem nt. teologii ciała. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  1. Przyszła niedziela obchodzona będzie w całym Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę dzieci z p. katechetką Dorotą zapraszają do sali domu spotkań na kiermasz misyjny, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii. Zachęcamy o włączenie się w przygotowanie kiermaszu przez przyniesienie w sobotę ciasta.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańców ul. Morcinka 18. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.
    W przyszłą niedzielę kolektę na cele inwestycyjne parafii (na izolację ścian domu spotkań) zbiorą członkowie rad parafialnych.
  3. W sobotę o g. 8,30 spod b. Tesco wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową do Piekar Śl. Są jeszcze wolne miejsca.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa