Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej

dnia 7 października 2018 r.

  1. Dziś w uroczystość odpustową Słowo Boże głosi o. Ireneusz, któremu dziękujemy za posługę Słowa także podczas rekolekcji przed poświęceniem kościoła. Podczas sumy odpustowej śpiewać będzie chór z parafii śś. Piotra i Pawła Laudate Dominum. Zapraszamy całe rodziny do udziału w nabożeństwie różańcowym o g. 16. Podczas Mszy popołudniowej o g. 16,30 oprawę muzyczną zapewni chór z Katowic Gospel Sound, który także zaprasza całą naszą wspólnotę i gości na koncert dziękczynny o g. 18.

 

  1. Codziennie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17, szczególnie dzieci i prosimy rodziców, by nie tylko mnożeniem dodatkowych zajęć nie utrudniały swym dzieciom praktykowania comiesięcznej Spowiedzi, Mszy szkolnej i Różańca, ale też swym przykładem zachęcali i towarzyszyli dzieciom w praktykowaniu modlitwy i w sakramentach św.

 

  1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: we wtorek o g. 19 na spotkanie modlitewne zaprasza św. Bogurodzicy, w piątek po wieczornej Mszy św. – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę zapraszamy dzieci – o g. 9,30 do włączenia się w służbę liturgiczną ołtarza, na g. 10,30 – na spotkanie oratorium i scholi.

 

  1. W sobotę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, kończące cykl rozważań „Siedem słów Jezusa i Maryi”. Początek czuwania po Mszy popołudniowej o g. 17: g. 18 - Godzina Miłosierdzia, g. 19 – Różaniec cz. bolesna (prowadzą róże różańcowe), g. 19,45 – Różaniec cz. chwalebna (prowadzi młodzież), g. 20,30 – Msza św., procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, zawierzenie parafii Matce Bożej, Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału.

  2. Bóg zapłać za sprzątanie, przyozdabianie kościoła na uroczystość poświęcenia kościoła i odpustu naszej parafii, za każde zaangażowanie w przygotowanie liturgii, wystawy, publikacji, zorganizowanie pikniku, za dary stołu.
    W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 18.

  3. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę autokarową do Piekar Śl. w sobotę 20 X. Zapisy w zakrystii.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa