Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, dnia 30 września 2018 r.

 

  1. W poniedziałek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do gorliwej i wiernej modlitwy w domach, rodzinach oraz do licznego udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych w naszym kościele – w tygodniu o g. 17, w niedziele o g. 16. Do prowadzenia rozważań zapraszamy wg planu wywieszonego w gablotce.
  2. We wtorek o g. 19 na comiesięczną Mszę św. z modlitwa o uzdrowienie zaprasza wspólnota ewangelizacyjno- modlitewna św. Bogurodzicy. Tym wieczorem modlitewnym rozpoczynamy też nasze bezpośrednie duchowe przygotowanie do uroczystości poświęcenia kościoła.
  3. Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne, które poprowadzi Ireneusz z Cieszyna. Msze św. z nauką będą od środy do piątku o g. 7 i 17, a Apel Jasnogórski z rozważaniem o g. 21. Dzieci zapraszamy w czwartek na g. 17 (po tej Mszy spotkanie dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.) , chorych i starszych - w piątek na g. 7 i także – wyjątkowo – w piątek po rannej Mszy św. będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłosić chorych w zakrystii; młodzież zapraszamy w piątek na g. 17 (po tej Mszy spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania). Gorąco też zachęcamy do skorzystania z okazji do Spowiedzi św. – codziennie o g. 6,30 i 16,00 oraz do udziału w piątkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można też uczcić relikwie świętych, które będą umieszczone w ołtarzu.
  4. Wszystkich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych oraz gości zapraszamy do udziału w uroczystej Eucharystii z poświęceniem kościoła pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Romana Pindla w sobotę o g. 11 (nie będzie w tym dniu Mszy rannej). Kilka uwag porządkowych: 1. Prosimy parking przy kościele zostawić dla gości i przybywać pieszo lub zostawić samochód przy b. Tesco; 2. Po uroczystej Eucharystii zapraszamy do sali domu spotkań na wystawę poświęconą 25-letniej historii naszej parafii, tam też będzie można się zaopatrzyć w egzemplarz wydanej na tę okoliczność pracy „Historia parafii MB Różańcowej w Skoczowie” autorstwa dr Grzegorza Wnętrzaka, a także w pamiątki z uroczystości; 3. Obok dawnej kaplicy będzie trwał piknik parafialny z orkiestrą dętą Gloriette, będzie można nabyć ciepły posiłek i ciasto; chętnych do podarowania ciast prosimy o przyniesienie ich w piątek na probostwo.
  5. Przyszła niedziela to uroczystość odpustowa ku czci Patronki naszej parafii Matki Bożej Różańcowej. Kazania będzie głosił o. Ireneusz; po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie – procesja teoforyczna wokół kościoła i błogosławieństwo sakramentalne, o g. 16 – nabożeństwo różańcowe, a oprawę muzyczną Mszy popołudniowej zapewni chór Gospel Sound z Katowic, które też zaprasza na koncert dziękczynny o g. 18.
    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 17, a także zaangażowanym z innych rejonów i za fachową pomoc skoczowskich strażaków. Po ostatnim spotkaniu rekolekcyjnym w piątek o g. 21 prosimy o pomoc przetarciu kościoła i przygotowaniu domu spotkań do sobotniej uroczystości.
     7. W zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę autokarową do Piekar Śl. w sobotę 20 X. Koszt ok. 25 zł (dzieci gratis – szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.)

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa