XXIII Niedziela zwykła, dnia 9 września 2018 r.

Dziś Boga wychwalmy za Jego dobroć przynosząc do ołtarza dary z plonów ziemi. Wpatrzeni w Oblicze dobrego Boga umacniajmy w sobie postawę dawcy, naśladowcy Bożej Miłości.

1. Zespół muzyczny White Deer   zaprasza dziś po Mszy św. o g. 9,30 i 11,30 w Sali Domu Spotkań na koncert charytatywny mający na celu wspomóc Stowarzyszenie „PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Niepokalanej”. Wszystkim darczyńcom składamy z góry serdeczne podziękowania. Również w Sali Domu Spotkań dziś po każdej Mszy św. przedpołudniowej czynna będzie parafialna kawiarenka z kiermaszem ciast. Serdecznie zapraszamy.
  2. W godzinach kancelaryjnych są już przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok.

W poniedziałek od g. 17,30 do 18,30 w salce pod probostwem można będzie skorzystać z poradnictwa prawnego.

W następnych tygodniach p. Anna dyżur będzie pełnić po wcześniejszym telefonicznym umówieniu zainteresowanych osób.

1. W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. – zapraszamy na Mszę św. o 7 i 17 – można przynieść do poświęcenia krzyże i krzyżyki – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na g. 17, po Mszy św. – spotkanie organizacyjne.
  2. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 zaprasza na spotkanie wspólnota ewangelizacyjno- modlitewna św. Bogurodzicy, w środę po Mszy wieczornej – spotkanie Klubu Seniora, w piątek po wieczornej Mszy – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę po rannej Mszy – spotkanie Apostolatu Maryjnego, na g. 9,30 zapraszamy kandydatów do służby liturgicznej, a o g. 10,30 na spotkanie scholi dziecięcej. Po wieczornej Mszy św. w sobotę – nauka przed chrztem. Liturgia chrzcielna - w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30.
  3. W czwartek zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia; 18,00 – różaniec cz. radosna, (prowadzą róże różańcowe); 19,00 – różaniec cz. światła (prowadzą kręgi małżeńskie), 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, 21,00 – akt zawierzenia, Apel Jasnogórski;
  4. NSZZ Solidarność Teksid Iron Poland organizuje wyjazd do Częstochowy na XXXVI Pielgrzymkę Ludzi Pracy w dniu 16 września 2018 r. (niedziela), wyjazd spod Odlewni Teksid o godz. 7.30 .

Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy pod nr tel. 663 700 772 (p. Ryszard Dziasek).

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 9, a także za dary ołtarza z plonów ziemi i ciasta ofiarowane na kiermasz. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 13.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kolekta będzie przeznaczona na inwestycyjne potrzeby parafii. Ofiarą do puszek wspierać będziemy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.