Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła, dnia 2 września 2018 r.

1.Od dzisiejszej niedzieli Msze św. popołudniowe będą o g. 16,30. Przed Mszą na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu codziennie 2 Msze św. o g. 7 i 17. Kancelaria parafialna czynna będzie w zwykłych porach (poniedziałek i piątek od 8 do 9, we wtorek i czwartek od 15,30 do 16,30, a w środę od 18 do 19).

Od tego tygodnia w godzinach kancelaryjnych przyjmowane będą intencje mszalne na przyszły rok.

  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. W tym dniu także chcemy zorganizować kiermasz ciast i uruchomić kawiarenkę parafialną w wyremontowanej sali Domu Spotkań. Już dziś prosimy o ofiarowanie darów z plonów ziemi do przyozdobienia ołtarza oraz o ofiarowanie ciast na kiermasz.

Zespół muzyczny White Deer w tym dniu przed naszym kościołem zaprasza po Mszy św. o g. 9,30 i 11,30 na koncert charytatywny mający na celu wspomóc Stowarzyszenie „PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Niepokalanej”. Wszystkim darczyńcom składamy z góry serdeczne podziękowania.

  1. We wtorek o g. 19 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zaprasza wspólnota ewangelizacyjno- modlitewna św. Bogurodzicy.

W czwartek o g. 17 zapraszamy dzieci z kl. I-VI, a w piątek o g. 17 z kl. VII-VIII i gimnazjum oraz młodzież ponadgimnazjalną na Msze św. inaugurujące nowy rok szkolny. Zapraszamy też rodziców i wychowawców, a od g. 16 w te dni Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży. Uczniowie kl. VIII i III gimnazjum po Mszy św. w piątek rozpoczynają spotkania formacyjne do Bierzmowania. Zapraszamy też osoby ze starszych roczników, które jeszcze do Bierzmowania nie przystępowały.

  1. W tygodniu obchodzimy I czwartek i piątek miesiąca. Wszystkich zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego, do udziału w nabożeństwach, adoracji I-piątkowej i ofiarowaniu Komunii wynagradzającej.
    5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 7, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 9.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby diecezji. Po  Mszach św. członkowie rad parafialnych będą zbierać ofiary na przygotowanie uroczystości poświęcenia kościoła.
  2. Rodzicom dzieci, które w nadchodzącym roku szkolnym będą się przygotowywać do I Komunii św. w naszym kościele przypominamy o przyniesieniu do kancelarii parafialnej (najpóźniej do 10 września) wypełnionej deklaracji zgłoszenia dziecka. Również kandydatów do Bierzmowania prosimy, jeśli tego jeszcze nie uczynili, by przynieść do piątku do kancelarii swoją deklarację zgłoszenia. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 9,30 i 11,30 kandydaci będą uroczyście wprowadzeni w ostatni rok przygotowania do Bierzmowania.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa