Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość NMP Częstochowskiej, dnia 26 sierpnia 2018 r.

  1. W ostatnim tygodniu sierpnia – Msze św. będą: w poniedziałek i środę o g. 7, wtorek, czwartek i piątek – o g. 17. W sobotę z racji I soboty – dwie Msze św. rano i wieczorem, natomiast od przyszłej niedzieli Msze św. popołudniowe będą o g. 16,30.
  2. We wtorek o g. 19 na Mszę św. rozpoczynającą kolejny rok formacji zaprasza wspólnota ewangelizacyjno- modlitewna św. Bogurodzicy. W piątek o g. 18 – na probostwie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Natomiast Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będą w następnym tygodniu - w pierwszy czwartek i piątek września.
  3. Dziś odbywają się diecezjalne obchody dożynkowe w Bystrej Krakowskiej. W naszym kościele dziękczynna Msza św. za tegoroczne żniwa odbędzie się 9 września o g. 11,30. W tym dniu także chcemy zorganizować kiermasz ciast i uruchomić kawiarenkę parafialną w wyremontowanej sali Domu Spotkań. Już dziś prosimy o ofiarowanie darów z plonów ziemi do przyozdobienia ołtarza oraz o ofiarowanie ciast na kiermasz.
  1. W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na poranną Mszę św. ku czci niepokalanego Serca NMP z modlitwą wynagradzającą za grzechy o g. 7, a po Mszy św. do udziału w nabożeństwie różańcowym. W tym dniu także od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 5, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 7.  Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii. W przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie rad parafialnych będą zbierać ofiary na przygotowanie uroczystości poświęcenia kościoła.
  2. Rodzicom dzieci, które w nadchodzącym roku szkolnym będą się przygotowywać do I Komunii św. w naszym kościele przypominamy o przyniesieniu do kancelarii parafialnej (najpóźniej do 10 września) wypełnionej deklaracji zgłoszenia dziecka. Również kandydatów do Bierzmowania prosimy, jeśli tego jeszcze nie uczynili, by przynieść do kancelarii swoją deklarację zgłoszenia.

8. Burmistrz miasta Skoczowa zaprasza mieszkańców we wtorek o g. 13 w sali Pod Pegazem na bezpłatne szkolenie pn. „Stop manipulacji, nie kupuj prezentacji”.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa