Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła, dnia 5 sierpnia 2018 r.

  1. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości, miesiąc ważnych rocznic, obchodów i świąt oraz wezwań do modlitwy za naszą Ojczyznę. Na stoliku z darami jest wyłożona parafialna księgi trzeźwości, do której można wpisać swój dar modlitwy połączony z ofiarą abstynencji - zachęcamy do odpowiedzenia na apel Episkopatu Polski „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości Ojczyzny”.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:

- w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego, w tym dniu rozpoczyna się diecezjalna piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” o godzinie 8:00 Mszą świętą sprawowaną w hałcnowskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Pielgrzymów obejmujemy naszą modlitwą;

- w środę -  wspomnienie św. Dominika, w czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) patronki Europy;

- w piątek – św. Wawrzyńca, w tym dniu o g. 15 spod krzyża na Dolnym Borze wyrusza tradycyjna skoczowska dziękczynna procesja na obchody odpustowe do Bielowicka;

- w sobotę – św.  Klary, w tym  dniu na wałach jasnogórskich o g. 13,30 będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki, natomiast nocne czuwanie przed Obrazem Jasnogórskim będzie dla naszej diecezji 17/18 sierpnia.

  1. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienia; początek o g. 19 – zawiązanie wspólnoty, poświęcenie wody, oleju i soli, o g. 19,30 – Msza św., adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. ul. G. Bór- domy prywatne i ul. Parkowej, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców Międzyświecia.
  3. Kierowcom dziękujemy za udział w akcji „św. Krzysztof” i za ofiary (1040 zł) złożone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby diecezji, a po Mszach św. do puszek członkowie rad parafialnych będą zbierać ofiary na przygotowanie uroczystości poświęcenia kościoła.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa