Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła, dnia 12 sierpnia 2018 r.

1. W poniedziałek zapraszamy do licznego udziału w kolejnym czuwaniu fatimskim. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najśw. Sakramentu i Godzina Miło-sierdzia, g. 18 – Różaniec cz. bolesna (prowadzą róże różańcowe), g. 19 – Różaniec, cz. chwalebna (prowadzi ADŚ), g. 20 – Msza św. z rozważaniem 7 słów Je-zusa i Maryi, a po niej procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, akt zawierzenia i Apel Jasnogórski.


2. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Maksymiliana, patrona naszej diecezji. Ks. Biskup ordynariusz zaprasza w tym dniu 14 sierpnia br. na uroczystości ku św. Maksymiliana Kolbe wszystkich Diecezjan, szczególnie Ho-norowych Dawców Krwi oraz członków Bractw Trzeźwości, którym patronuje św. Maksymilian. Podczas tej uroczystości św. Maksymilian Kolbe zostanie ogłoszony patronem Ziemi Oświęcimskiej. Początek obchodów w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja na te-ren byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie także odprawione o godzinie 8:00 kościele OO. Franciszkanów w Harmężach, po którym wyruszy procesja do Obozu. Tam, w pobliżu Bloku 11 o godz. 10:30 rozpocznie si uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
3. W środę przypada jedno z największych świąt maryjnych - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest uczczeniem niezwykłego przywi-leju Bogurodzicy, wziętej z ciałem do nieba, bo „grób ani śmierć nie mogły jej zatrzymać”, a nas zaprasza do udziału w Jej chwale. W tradycji ludowej święto to jest też nazywane świętem Matki Bożej Zielnej, bo w tym dniu przynoszono do poświęcenia zioła (zachęcamy do podtrzymywania tej tradycji). Jest to święto na-kazane, w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu kolek-ta na budowę domu księży emerytów w Andrychowie.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Międzyświecia, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 3.
5. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na przygotowanie uroczystości poświęcenia kościoła . W przyszłą niedzielę kolektę na potrzeby inwestycyjne parafii zbiorą członkowie rad parafialnych.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa