Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła, dnia 29 lipca 2018 r.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; modlimy się o nowe powołania do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a dla dzieci w czwartek o g. 16, dla młodzieży i dzieci podejmujących praktykę pierwszych piątków – w piątek od g. 16. W piątek i w sobotę będą 2 Msze św. – rano o 7 i wieczorem o 17. W piątek po rannej Mszy św. i nabożeństwie do Bożego Serca rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę po rannej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
  - w środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego; w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji – Episkopat Polski zachęca do podjęcia modlitwy połączonej z darem abstynencji – w tym roku szczególnie w intencji Ojczyzny;
  - w czwartek – dzień odpustu Porcjunkuli, który możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając kościół;
  - w sobotę – św. Jana Marii Vianney’a
 3. W poniedziałek o godz. 17.30 w salce pod probostwem można skorzystać z poradnictwa prawnego.
 4. Tegoroczna XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, rozpocznie się w poniedziałek, 6 sierpnia o godzinie 8:00 Mszą świętą sprawowaną w hałcnowskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Chętni, którzy nie zdążyli się jeszcze zapisać mogą to uczynić przed Mszą św. na rozpoczęcie pielgrzymki.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 8b. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Bór- domy prywatne i ul. Parkowej.
 6. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy wzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa patrona kierowców. Kierowców zachęcamy, by włączyli się z tej okazji w dzieło pomocy polskim misjonarzom. Odbierając przy błogosławieństwie pamiątkę można ofiarować dar w ramach akcji MIVA Polska „św. Krzysztof” na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby diecezji, a po Mszach św. do puszek członkowie rad parafialnych będą zbierać ofiary na przygotowanie uroczystości poświęcenia kościoła.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa