Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej, dnia 27 maja 2018 r.

 1. Na ostatnie nabożeństwa majowe zapraszamy dziś o g. 16, w poniedziałek po rannej Mszy św., we wtorek i środę o g. 17, a w czwartek w Boże Ciało o g. 16.
 2. W poniedziałek młodzież klas III gimnazjum podczas Eucharystii o g. 17 przyjmie z rąk ks. Biskupa Piotra Gregera sakrament Bierzmowania. W tym ważnym wydarzeniu, które dla całej parafii stanowi zesłanie Ducha Św. zapraszamy do licznego udziału - nie tylko bliskich kandydatów, ale i tych, którzy wspierali modlitwą młodzież przez miesiące ich przygotowań i wszystkich parafian dysponujących czasem.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji;
  - w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto, w którym naszą wdzięczność i radość z bliskiej obecności Jezusa eucharystycznego ogłaszamy światu przez udział w uroczystej procesji Bożego Ciała; wspólna dla całego Skoczowa procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o g. 8,30 w kościele św. Piotra i Pawła, a następnie przez Rynek, ul. Mickiewicza, Powstańców Śl. i Harcerską prowadzić będzie do naszego kościoła. Dzieci, szczególnie w strojach komunijnych zapraszamy do sypania kwiatów. Nasza parafia będzie przygotowywać ostatni ołtarz przy parkingu kościelnym. Chętnych do pomocy zapraszamy po wieczornej Mszy św. w środę. – W Boże Ciało w naszym kościele Msze św. będą o g. 7, po procesji ok. g. 11 i o g. 16,30. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  - w piątek – wspomnienie św. Justyna, modlimy się w tym dniu za wszystkie dzieci w dniu ich święta; jest to także pierwszy piątek miesiąca – dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę szkolną o g. 17, natomiast dla uczestników Spotkania Młodzieży na Lednicy Msza św. będzie o g. 22, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na nabożeństwo ku czci Bożego Serca; litanie do NSPJ będziemy też odmawiać przez cały czerwiec na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.;
  - w I sobotę zapraszamy do oddania czci Niepokalanemu Sercu NMP, do modlitwy wynagradzającej podczas Mszy św. o g. 7 i nabożeństwie różańcowym po Mszy św.; w tym dniu od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
 4. Spowiedź św. przed uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem – dla dzieci i młodzieży w środę o g. 16, dla dzieci kl. III rozpoczynających praktykę I piątków miesiąca – w piątek o g. 16; dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę. Początek procesją z kościoła św. Piotra i Pawła o g. 10,30, Msza św. o g. 11. Do udziału w procesji szczególnie zaproszone są dzieci po I Komunii św. w swoich strojach oraz członkowie wszystkich wspólnot i grup maryjnych. W naszym kościele nie będzie Mszy św. o g. 11,30 (intencja tej Mszy będzie odprawiona na Kaplicówce). Od przyszłej niedzieli aż do końca sierpnia nie będzie też Mszy św. o g. 16,30, natomiast wieczorna Msza św. będzie o g. 19.
 6. W zakrystii trwają jeszcze zapisy na autokarową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Limanowej, Starym Sączu, Dębowcu k. Jasła i Czernej w dniach 11-12 czerwca. Szczegóły w gablotce.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie i kościoła i ofiary na kwiaty kandydatom do Bierzmowania i ich rodzicom. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 34.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa