Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela zwykła, dnia 3 czerwca 2018 r.

 1. Od dziś do końca sierpnia wieczorne Msze św. w niedziele i święta będą o g. 19.
 2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a do czwartku także oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwie na zakończenie adoracji o g. 17 i procesję teoforyczną wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy prosimy dzieci o przyniesienie wianków kwiatów do specjalnego błogosławieństwa (jest to także I czwartek miesiąca, dzień modlitw o dar nowych powołań do służby w Kościele).
 3. We wtorek zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Zawiązanie wspólnoty o g. 19, Msza św. o g. 19,30, po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy na nabożeństwo z poświęceniem rodzin Bożemu Sercu i na Mszę św. o g. 7 i 17; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  - w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (po rannej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Maryi).
 5. W piątek – spotkanie po wieczornej Mszy św. młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę o g. 9,30 – zapraszamy nowych kandydatów do służby liturgicznej zwłaszcza spośród dzieci po I Komunii św. na spotkanie w salce probostwa, a o g. 10,30 spotkanie scholi i grupy dziecięcej przy oratorium. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 9,30 w kaplicy będą prowadzone animacje dla małych dzieci. Przyszła niedziela to dzień modlitwy – nowenny za naszą Ojczyznę.
 6. Są jeszcze miejsca na autokarową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Limanowej, Starym Sączu, Dębowcu k. Jasła i Czernej w dniach 11-12 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 7. Najbliższe dyżury poradnictwa prawnego w salce naszego probostwa będą w dniach 11 i 25 czerwca (poniedziałki o g. 17,30-18,30).
 8. Bóg zapłać za sprzątanie i kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańców ul. Morcinka 34. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 36. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, a także dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim uczestnikom procesji.
 9. Bóg zapłać za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a ofiarą do puszek będzie można wspomóc dzieło kolejnego Tygodnia z Panem Bogiem organizowanego dla naszych dzieci na początku wakacji.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa