Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Św., dnia 20 maja 2018 r.

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. O g. 15,30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne. Przez cały tzw. Biały tydzień podczas wieczornego nabożeństwa majowego i Mszy św. dzieci wraz ze swoimi bliskimi przedłużają radość spotkania z Jezusem eucharystycznym. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w to dziękczynienie i do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Natomiast w środę o g. 6,15 wyruszamy wraz z dziećmi i rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę i do Leśniowa (jest parę miejsc wolnych, można się zgłosić w zakrystii).
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w tym dniu Msze św. o g. 7, 9 i 17, składka w tym dniu na Dom Matki i Dziecka;
  - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to zarazem dzień modlitwy za Kościół w Chinach;
  w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w tym dniu modlimy się za wszystkie matki w dniu ich święta, zapraszamy dzieci i mamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa majowego; w tym dniu ks. biskup Roman Pindel w katedrze bielskiej podczas Mszy św. o g. 10 udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu; kandydatów do święceń polecamy Bogu w modlitwie.
 3. We wtorek przypada 23 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Skoczowie.
 4. Przyszła niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śl. Spod odlewni Teksid o g. 6,30 organizowany jest bezpłatny wyjazd na tę uroczystość, zapisy u p. R. Dziaska, tel. 663 700 772.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 dzieci klas IV przeżywają rocznicę I Komunii św. Próba liturgii w czwartek po wieczornej Mszy św., Spowiedź św. w piątek o g. 16.
 6. W poniedziałek 28 maja młodzież klas III gimnazjum przyjmie sakrament Bierzmowania. W piątek, w sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy św. młodzież spotyka się w kościele, by bezpośrednio przygotować się duchowo do tej uroczystości.
 7. Wspólna dla całego Skoczowa procesja Bożego Ciała w tym roku, 31 maja, rozpocznie się Mszą św. o g. 8,30 w kościele św. Piotra i Pawła, a następnie przez Rynek, ul. Mickiewicza, Powstańców Śl. i Harcerską prowadzić będzie do naszego kościoła. Nasza parafia będzie przygotowywać ostatni ołtarz przed kościołem.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie i udekorowania kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne (przygotowanie do uroczystości poświęcenia kościoła). W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa