Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie, dnia 13 maja 2018 r.

 1. Dziś nie będzie nabożeństwa majowego o g. 16. Natomiast po Mszy wieczornej rozpocznie się pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, na które gorąco wszystkich zapraszamy. Program czuwania: 17,30 – Godzina Miłosierdzia, 18,30 – Różaniec cz. Radosna (prowadzą róże różańcowe), 19,15 – Różaniec, cz. Bolesna (prowadzi wspólnota ADŚ), g. 20,00 – Msza św. z rozważaniem nt. „Siedem słów Jezusa i Maryi”, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, akt zawierzenia, Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do modlitwy wynagradzającej i zawierzającej wstawiennictwu Matki Bożej naszą parafię i cały świat.
 2. W poniedziałek o g. 11 – Msza św. koncelebrowana przez kapłanów rocznika święceń 1989. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących czasem do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
 3. Spotkania formacyjne: - we wtorek o g. 19 – spotkanie formacyjne wspólnoty św. Bogurodzicy,
  - w środę o g. 19,15 – Msza św. dla wspólnoty Matek w Modlitwie;

  - w czwartek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii przed I Komunią św. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. obejmujemy szczególna modlitwą. W piątek od g. 14,30 – Spowiedź św. dla dzieci, a uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę o g. 9,30 (większość ławek będzie zajęta przez dzieci i rodziców - prosimy o wyrozumiałość innych uczestników tej Mszy św.);
  - W sobotę po rannej Mszy św. - spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce pod probostwem.
 4. Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Macieja, apostoła, a w środę święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 5. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św., dziś modlitwę nowenny odmawiamy po każdej Mszy św., w tygodniu - podczas nabożeństw majowych o g. 17, na które serdecznie zapraszamy. Natomiast w sobotę o g. 20 rozpocznie się czuwanie modlitewne Wigilii Zesłania Ducha Św., na które zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy.
 6. Są jeszcze miejsca na dwudniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów: w Limanowej, Starym Sączu, Dębowcu k/Jasła i Czernej w dniach 11-12 czerwca Koszt ok. 170 zł. Zapisy do końca maja w zakrystii z zaliczką 50 zł. Więcej szczegółów na plakacie.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 32. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę – kolekta zbierana przez członków rad parafialnych przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii. Od piątku wyposażenie naszego kościoła wzbogaciło się o nowy witraż - Jezusa Zmartwychwstałego, dzieło artystów pracowni p. Kaszyckiego z Zawiercia. Wykonawcom i ofiarodawcom tego dzieła składamy serdeczne podziękowania.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa