Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, dnia 6 maja 2018 r.

  1. Dziś zapraszamy całe rodziny na nabożeństwo majowe o g. 16. W tygodniu do licznego udziału w tych nabożeństwach zapraszamy o g. 17.
  2. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – spotkanie formacyjne wspólnoty św. Bogurodzicy, w środę o g. 18 – spotkanie Klubu Seniora; w czwartek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii przed I Komunią św.
  3. W poniedziałek od g. 17,30 do 18,30 w salce na probostwie będzie można skorzystać z dyżuru p. dr nauk prawnych Anny Wolak-Daneckiej, która wyraziła gotowość tego rodzaju pomocy i dwa razy w miesiącu będzie udzielać bezpłatnie porad prawnych osobom w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej w zakresie: prawo pracy, odszkodowania, mobbing i błędy medyczne (więcej szczegółów w biuletynie).
  4. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy w te dni na procesje błagalne do krzyża misyjnego o g. 7 przed poranną Msza św.
  5. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Stanisława Patrona Polski. W tym dniu w katedrze bielskiej ks. Biskup ordynariusz udzieli alumnom naszego seminarium święceń diakonatu. Kandydatów do święceń polecamy waszym modlitwom.
  6. W czwartek przypada 3 rocznica śmierci ks. proboszcza Piotra Kocura. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w jego intencji.
  7. W piątek rozpoczyna się modlitwa nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Św., którą będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Równocześnie w tym dniu - 13 maja rozpoczniemy tegoroczny cykl czuwań fatimskich, podczas których będziemy rozważać Siedem Słów Jezusa i Maryi. Już dziś zapraszamy do licznego udziału. Czuwanie rozpocznie się Godziną Miłosierdzia w niedzielę po Mszy popołudniowej o g. 17,30.
  9. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów: w Limanowej, Starym Sączu, Dębowcu k/Jasła i Czernej w dniach 11-12 czerwca Koszt ok. 170 zł. Zapisy do końca maja w zakrystii z zaliczką 50 zł. Więcej szczegółów na plakacie.
  10. Bóg zapłać za  sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30/41-70. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 32.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa