Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela zwykła
dnia 21 stycznia 2018 r.

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji podczas codziennej Eucharystii i w osobistych modlitwach. Pamiętamy też w modlitwie o babciach i dziadkach w dniu ich święta.
 

  1. Przy wyjściu z kościoła – prasa katolicka, a także parafialne kalendarze ścienne na jubileuszowy rok 2018.
  2. Dziś o g. 16 nieszpory niedzielne. Na g. 18 w ramach Tygodnia Ekumenicznego zapraszamy do licznego udziału w ekumenicznym koncercie kolędowym połączonym z modlitwą o jedność. Wystąpią: laureaci konkursu kolęd organizowanego przez MCK oraz kapela „Maliniorze” z Brennej i „Grupa dla Pana” z parafii ewangelicko-augsburskiej z Dzięgielowa.
  3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy, w  środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora do wspólnego kolędowania; w czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i Msze o g. 17 zapraszamy członków ADŚ; w piątek – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie Apostolatu Maryjnego, o g. 10,30 – scholi dziecięcej i dzieci przy oratorium. W przyszłą niedzielę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  4. Do wtorku trwają odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Dziś kolęda dodatkowa o g. 14.
  5. W czwartek obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła. Jednocześnie jest to dzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  6. W czwartek od g. 10 do 16 na Rynku skoczowskim odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy w imieniu HDK i PCK.
  7. W sobotę o g. 9 wyjazd spod Tesco na wycieczkę – m.in. kulig i ognisko – dzieci – uczestników rorat.

 Dzieci można jeszcze zapisywać na Tydzień z Panem Bogiem, który odbędzie się w szkole pod opieką ks. Przemka i wolontariuszy w pierwszym tygodniu ferii – od 29 stycznia do 2 lutego. Formularze zgłoszeń są do odebrania w sekretariacie szkoły. Składką do puszek w przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć materialnie to dzieło.

Dziękujemy za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii – remont i przebudowę kaplicy na Dom Spotkań. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 1/1-37. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 7/38-75.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa