Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła, dnia 28 stycznia 2018 r.

 

1.W okresie ferii zimowych w tygodniu będzie jedna Msza św. (za wyjątkiem świąt i I piątków i sobót): w poniedziałek i środę o g. 7 (w te dni nie będzie też adoracji o g. 15), w pozostałe dni o g. 17. Kancelaria będzie czynna tylko bezpośrednio po każdej Mszy św.
2. We wtorek o g. 19 – spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy.
3. Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Pragniemy podziękować za każde otwarte drzwi mieszkań i serc, za przyjęcie Bożego błogosławieństwa, wspólne kolędowanie, modlitwę i rozmowy z duszpasterzami, za każdą uwagę, zainteresowanie życiem parafialnym, za gościnność, za ofiary na Kościół przy tej okazji składane. Bóg zapłać!
4. W piątek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl obchodów tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Msze św. w naszym kościele: o g. 5, 9 i 17. Ks. biskup udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu błogosławimy gromnice, a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. prosimy o przyniesienie świec na Mszę św. o g. 17. Dzieci uczestniczące w Tygodniu z Panem Bogiem będą mieć Mszę św. z błogosławieniem świec o g. 11.
6. Dzieci od jutra będą uczestniczyć Tygodniu z Panem Bogiem. Składką do puszek po dzisiejszych Mszach św. będzie można wesprzeć materialnie to organizację tego dzieła.
8. W środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko, a w sobotę – św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja będziemy udzielać w sobotę, a także po wieczornej Mszy św. w piątek.
7. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. dla dzieci w czwartek o g. 16, dla młodzieży w piątek o g. 16, dla dorosłych codziennie przed Mszą św. Z racji przypadającego w piątek święta nie będzie w tym dniu adoracji całodziennej, a tylko od g. 15. Zachęcamy do modlitwy w czwartek o nowe powołania do służby Bożej, w sobotę do modlitwy wynagradzającej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.
8. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii – remont i przebudowę kaplicy na Dom Spotkań oraz za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby diecezji. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 7/38-75. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 9.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa