Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wigilia Bożego Narodzenia, dnia 24 grudnia 2017 r.


Dziś w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy popołudniowej o g. 16,30. Zachęcamy gorąco, by ten dzień z tradycyjną wieczerzą wigilijną był połączony z modlitwą, wspólnym śpiewem kolęd, z budowaniem relacji rodzinnych (nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu!), a zwieńczeniem naszego czuwania niech będzie wspólny udział w Jutrzni o g. 23,30 i w uroczystej Pasterce - Mszy św. za parafian sprawowanej o północy. Kolekta z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W poniedziałek w dzień Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym, a na g. 16 zaprasza-my całe rodziny do licznego udziału w uroczystych nieszporach kolędowych.


W drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana także Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu będzie liturgia chrzcielna o g. 11,30., a podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić kredę i wodę na rozpoczynające się kolędowe odwiedziny rodzin. Natomiast podczas Mszy św. o g. 9,30 będziemy brać udział w obrzędzie rozesłania kolędników misyjnych. Dzieci z naszej parafii pod opieką p. katechetki będą w sobotę 30 grudnia kolędować i zbierać ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii. Zapisy na taką specjalną kolędę – w zakrystii.4


Plan odwiedzin duszpasterskich „Kolęda 2018” jest wydrukowany w biuletynie i wywieszony w gablotce (dostępny także TUTAJ). W zakrystii osoby, które nie mogą w wyznaczonej dla ich trasy uczestniczyć w odwiedzinach. mogą zapisać się na termin kolędy dodatkowej - 21 stycznia . Odwiedziny kolędowe to okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy, do duszpasterskiej rozmowy i uzyskania szczególnego błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny. Już dziś dziękujemy za każde otwarte drzwi i serca na Bożą łaskę. W związku z okresem kolędowym - kancelaria parafialna będzie czynna do końca stycznia tylko bezpośrednio po Mszy św.


Każdy dzień oktawy Bożego Narodzenia ma rangę święta, zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. wszystkich, którzy dysponują czasem, szczególnie zapraszamy przedstawicieli rodzin, które w danym dniu przeżywają odwiedziny duszpasterskie.

W środę w święto św. Jana po rannej Mszy św. błogosławimy wino, w czwartek w święto śś. Młodzianków na g. 9 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców z małymi dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo, na wieczorną Mszę św. i przedtem na nabożeństwo zapraszamy w tym dniu wspólnotę ADŚ, a w sobotę na Mszę o g. 7 i spotkanie po Mszy św. – Apostolat Maryjny.


Przyszła niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego i święto św. Rodziny. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławić rodziny. Do licznego udziału zapraszam szczególnie na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o g. 16, na Mszę św. za parafian ze sprawozdaniem duszpasterskim o g. 16,30, a o g. 18 rozpocznie się w naszym kościele koncert uwielbieniowy prowadzony przez zespół muzyczny „White Deer”. Zapraszamy!


Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom Między-świecia, dziękujemy pp. Kołatek za ofiarowaną choinkę oraz wszystkim osobom, które pomagały w dekoracji kościoła i probostwa. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 3.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa