Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzecia Niedziela Adwentu
dnia 17 grudnia 2017 r.

 

 

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, MGN, Niedziela, Miłujcie się, biuletyn z planem Kolędy). Do nabycia są jeszcze opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 2. Dziś o g. 16 Zapraszamy do licznego udziału.
 3. Dziś od g. 16 do 18 (z przerwą na Mszę św.) będzie można skorzystać z sakramentu Spowiedzi św. Spowiedź św. w tygodniu przed Świętami będzie w następujących godzinach:
  w poniedziałek, wtorek, środę – pół godziny przed roratami i od g. 16 do 18;
  w czwartek i piątek od g. 6,30 do 8 i od 16 do 18, w sobotę od 6,30 do 10 i od 15,30 do 19.
  W Wigilię Spowiedź przed każdą Mszą przedpołudniową i po Mszy o g. 11,30 do g. 13.

  Nie będzie w Wigilii Mszy św. popołudniowej. Już dziś zapraszamy w noc Narodzenia Pańskiego na Jutrznię Bożonarodzeniową o g. 23,30 i na uroczystą Pasterkę o g. 24,00.
 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę od g. 8. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii.
 5. Trzeci tydzień adwentu to już ostatni tydzień naszych spotkań roratnich, podczas których poznajemy nasz kościół i parafię. Zachęcamy do wytrwałości i licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o g. 6,50. Ostatnie roraty w piątek. Najwytrwalsi uczestnicy rorat będą nagrodzeni udziałem w wycieczce 27 stycznia.
 6. Na spotkania przedświąteczne w salkach zapraszają: wspólnota św. Bogurodzicy we wtorek o g. 19 i Klub Seniora w środę o g. 18.
  W piątek o g. 18,30 – nauka przed chrztem. Liturgia chrzcielna będzie w święto św. Szczepana o g. 11,30. W tym dniu będziemy też błogosławić kredę i wodę na rozpoczynające się kolędowe odwiedziny rodzin, a także podczas Mszy św. o g. 9,30 będziemy brać udział w obrzędzie rozesłania kolędników misyjnych. Dzieci z naszej parafii pod opieką p. katechetki będą w sobotę 30 grudnia kolędować i zbierać ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii. Zapisy na taką specjalną kolędę – w zakrystii.
 7. Plan odwiedzin duszpasterskich „Kolęda 2018” jest wydrukowany w biuletynie i wywieszony w gablotce. W związku z ze Spowiedzią przedświąteczną a następnie okresem kolędowym - kancelaria parafialna będzie czynna do końca stycznia tylko bezpośrednio po Mszy św.
 8. Dzieci i wychowawcy z Domu Dziecka w Międzyświeciu przekazują podziękowanie za udział w kiermaszu przedświątecznym i dochód 1450 zł, który będzie przeznaczony na pomoc wychowankom.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę  na dekorację świąteczną mieszkańcom Międzyświecia z ul. Beskidzka 1-48, Równa, Jagodowa, Bystra, Górska, Porzeczkowa, Ziołowa, Zgodna, Rozdroże, Berberysów, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców Międzyświecia Beskidzka od 52, Bładnicka, Potokowa, Leszczynowa (prosimy o uzgodnienie terminu). Osobom z parafialnego zespołu Caritas dziękuję za przygotowanie i wydanie świątecznych paczek żywnościowych dla 99 osób potrzebujących. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom tego dzieła charytatywnego.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa