Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela św. Rodziny
31 grudnia 2017 r.

 

1.    W zakrystii można zapisywać dzieci – uczestników rorat na wycieczkę 27 stycznia.
2.    Dziś w ostatni dzień roku kalendarzowego i święto św. Rodziny po każdej Mszy św. będziemy błogosławić rodziny. Do licznego udziału zapraszam szczególnie na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku o g. 16 oraz na Mszę św. za parafian ze sprawozda-niem duszpasterskim o g. 16,30, a o g. 18 rozpocznie się w naszym kościele koncert uwielbieniowy prowadzony przez zespół muzyczny „White Deer”. Zapraszamy!
3.    W poniedziałek Nowy Rok, Światowy Dzień Pokoju i uroczystość św. Bożej Rodzicielki, której oddajemy w opiekę i wstawiennictwo kolejne dni Nowego Roku. Msze św. w tym dniu w po-rządku niedzielnym. Na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach kolędowych.
4.    We wtorek zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty i błogosławienie soli, wody i oleju o g. 19, Msza św. o g. 19,30, po Mszy św. – adoracja i modlitwy wstawiennicze.
5.     W sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli), jedno z największych świąt w roku kościelnym ogłaszające całemu światu Epifanię – przyjście Zbawiciela, jest to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom (w tym dniu kolekta na cele misyjne). Msze św. w porządku niedzielnym, podczas Mszy św. o g. 9,30 będzie zakończenie w naszej parafii akcji „Kolędnicy misyjni” pomagającej dzieciom w Syrii. Zapraszamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który spod naszego kościoła wyruszy na Rynek o g. 13,45. W katedrze bielskiej o g. 17 uroczysta Msza św. w intencji diecezji i ks. bp Romana Pindla w 4 rocznicę jego ingresu.
6.    Od środy wznawiamy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Podczas Mszy św. modlimy się za rodziny w tym dniu odwiedzane. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w tej modlitwie przynajmniej przedstawicieli rodzin.
7.    W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci – w czwartek od g. 16, dla młodzieży w piątek o g. 17,45, dla dorosłych codziennie przed Mszą św. Msze szkolne: dla dzieci w czwartek o g. 17 – po tej Mszy spotkanie dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., dla młodzieży w piątek o g. 18,30 – po tej Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszopiątkowym i adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. wynagradzająca za grzechy będzie w święto Trzech Króli o g. 9,30.
8.    Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
9.    Dziękujemy za ofiary z Pasterki na Fundusz Obrony Życia, za dziś składane ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
10.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę   na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 3. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa