Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, dnia 3 grudnia 2017 r.

 

1.    Od dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia są opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
2.    Dziś o g. 16 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3.    Gorąco zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach codziennie o g. 6,50. W sobotę – roraty będą o g. 7,00. W tym roku roraty pomogą nam poznać nasz kościół, przygotować się duchowo na jubileusz 25-lecia parafii i na uroczystość poświęcenia kościoła. Prosimy o przychodzenie z lampionami.
4.    We wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
5.    W środę kustosz sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu zaprasza na uroczystą Mszę św. odpustową o g. 17.
6.    W tym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, w środę – św. Mikołaja, w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania do służby Bożej.
7.    W piątek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To jedno z największych świąt maryjnych w roku kościelnym, przypominające nam o pięknie pełnej łaski Matki Bożej, zachęcające do naśladowania Jej cnót i oddania się pod Jej opiekę – szczególnie modlimy się w tym dniu za dzieci, za matki oczekujące potomstwa, za małżeństwa bezdzietne i za wszystkie wspólnoty, którym patronuje Maryja św. Mimo iż nie jest to już święto nakazane, zachęcamy w tym dniu do licznego udziału w Eucharystii. W naszym kościele będą 3 Msze św.: o g. 7, o g. 12 (w tzw.  Godzinie Łaski) i o g. 17. Róże różańcowe prosimy o prowadzenie rozważań różańcowych pół godziny przed każdą Mszą św. Na g. 17 zapraszamy wszystkie dzieci (w tym dniu nie ma rano rorat), podczas tej Mszy św. będziemy błogosławić i nakładać dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. – cudowne medaliki Niepokalanej. Po Mszy św. – dzieci komunijne z rodzicami pozostaną na krótkie spotkanie formacyjne.
8.    W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. dzieci i wychowawcy z Domu Dziecka w Międzyświeciu przeprowadzą przed naszym kościołem kiermasz przedświąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc wychowankom.
9.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację roratnią i świąteczną mieszkańcom ul. G. Bór 8b, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. ul. G. Bór, domy prywatne i ul. Parkowej.
10.    W imieniu ks. proboszcza Mieczysława i jego parafian składamy podziękowanie za ofiary (6982,90 zł) ub. niedzieli na dokończenie budowy kościoła w Wiśle Głębcach.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa