Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela zwykła, dnia 24 września 2017 r.

1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
2.    Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.
3.    Spotkania formacyjne: we wtorek na wspólną adorację o g. 19 zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy,  w czwartek na g. 16,20 – parafialna wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci; w piątek po wieczornej Mszy św. – zaprasza młodzieżowa wspólnota „Effatha”, w sobotę o g. 9,30 - liturgiczna służba ołtarza, o g. 10,30 – schola dziecięca i dzieci z oratorium. W sobotę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
4.    W tym tygodniu obchodzimy  w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
5.    Jako duchowe przygotowanie do przeżycia odpustu ku czci MB Różańcowej w przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie głosił Słowo Boże krajowy dyrektor Apostolatu Maryjnego ks. Jerzy Basaj, który też przypomni nam znaczenie Cudownego Medalika NMP. Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w medaliki.
6.    W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie: w tygodniu o g. 17 (Msza św. będzie po nabożeństwie a nie jak dotychczas przed), a w niedzielę o g. 16,00 przed Mszą popołudniową.
7.    Ks. Biskup zaprasza do włączenia się w sobotę, 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w modlitwę za Ojczyznę i świat w akcji „Różaniec do granic”. Początek modlitewnych spotkań w kościołach stacyjnych o g. 10,30. Lista kościołów stacyjnych oraz inne szczegóły na ulotkach, plakatach i na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl
8.    W zakrystii można zapisywać się na jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych naszej diecezji w sobotę 14 października.
9.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 34. Dziękuje też osobom, które pomagały w remoncie i w porządkowaniu kaplicy. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 36. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na przebudowę kaplicy na Dom Spotkań oraz na radio diecezjalne i za ofiary z kiermaszu ciast na wyposażenie kościoła oraz za dziś składane ofiary na potrzeby bieżące parafii.
10.    Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne. Po Mszach św. do puszek zbiórkę na pomoc charytatywną przeprowadzą honorowi krwiodawcy z klubów HDK PCK w Skoczowie. Najbliższa akcja krwiodawstwa odbędzie się na skoczowskim Rynku w czwartek od g. 10 do 16.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa