Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, dnia 1 października 2017 r.

 

1.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, MGN, Niedziela, biuletyn...)
2.    Dziś na g. 16 zapraszamy całe rodziny do udziału w pierwszym nabożeństwie różańcowym. W tygodniu nabożeństwa o g. 17, po nabożeństwie zapraszamy do udziału we Mszy św., a do pro-wadzenia rozważań prosimy: w poniedziałek służbę liturgiczną, we wtorek – wspólnotę św. Bogurodzicy i ADŚ, w środę i czwartek – dzieci, w piątek – młodzież, w sobotę – róże różańcowe.
3.    We wtorek o g. 19 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
4.    Spotkania formacyjne: - dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek po nabożeństwie różańcowym, podczas Mszy św. będziemy poświęcać różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (z III i II kl.), po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców dzieci kl. III.
- młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek po wieczornym nabożeństwie różańcowym, a po Mszy św. rozpocznie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania oraz dla ich rodziców;
5.    W poniedziałek obchodzić będziemy święto Aniołów Stróżów, w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej. W tym tygodniu przed naszym odpustem parafialnym przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tym goręcej zachęcamy do Spowiedzi św.: dzieci w czwartek od g. 16, młodzież w piątek od g. 16,30, dorośli codziennie pół godziny przed nabożeństwem. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną rozpoczną się w sobotę o g. 8,30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.
6.    W sobotę, 7 października w naszej parafii obchodzimy uroczystość Matki Bożej Różańcowej, patronki parafii. Po rannej Eucharystii rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej adoracji w naszej diecezji. W związku z tym nie będzie wyjątkowo adoracji w I piątek. Zapraszamy na adorację w sobotę wg proponowanego planu oraz na kończącą adorację modlitwę różańcową o g. 17, procesję teoforyczną wokół kościoła i Mszę św., którą rozpoczniemy obchody odpustu parafialnego.
7.    Również w sobotę osoby, które mają taką możliwość zachęcamy do włączenia się w modlitwę za Ojczyznę i świat w akcji „Różaniec do granic”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
8.    Zachęcamy do szczególnie licznego udziału w sumie odpustowej w przyszłą niedzielę o g. 11,30, do udziału w procesji, do zyskiwania odpustu za zmarłych. Uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył oraz Słowo Boże podczas każdej Mszy św. będzie głosił o. Aaron Kubas z Koszarawy. Natomiast podczas Mszy św. o g. 9,30 będziemy szczególnie modlić się za kandydatów do Bierzmowania.
9.    W zakrystii zapisy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych naszej diecezji (m.in. Przyłęków i Rajcza) w sobotę 14 października.
10.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 36. W tym tygodniu (w piątek ok. g. 19,30) prosimy o sprzątanie  członków wspólnot działających przy parafii. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne, dziś do puszek zbiórkę na pomoc charytatywną przeprowadzą honorowi krwiodawcy z klubów HDK PCK w Skoczowie.  
11.    Dziękujemy ks. Jerzemu Basajowi krajowemu dyrektorowi Apostolatu Maryjnego za posługę Słowa w naszej parafii. Przy wyjściu w z kościoła można zaopatrzyć się w cudowne medaliki MP oraz materiały formacyjne. Zainteresowanych włączeniem się w Apostolat zapraszamy na spotkanie w 4 sobotę miesiąca po rannej Mszy św.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa