Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła
dnia 10 września 2017 r.

 

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (także MGN i „Tęcza”).
  2. Msza popołudniowa o g. 16,30. Przed Mszą św. o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.
  3. Od poniedziałku w godzinach kancelaryjnych będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
  4. W środę kolejne czuwanie fatimskie, które w tym roku 100 rocznicy objawień w Fatimie obchodzimy pod hasłem „Zapalmy duchowy świecznik Matce Bożej”. Zapraszamy do modlitwy wg następującego programu: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia; 18,00 – różaniec, (prowadzi wspólnota św. Bogurodzicy); 18,45 - różaniec (prowadzą róże różańcowe), 19,30 - rozważanie fatimskie (prowadzi ADŚ); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, 21,00 – Apel Jasnogórski, modlitwa zawierzenia;
  5. Na spotkania formacyjne w salce zapraszają w tym tygodniu: w poniedziałek o g. 19 – wspólnota Zacheusz, we wtorek o g. 19 wspólnota św. Bogurodzicy, a w czwartek na Mszę św. z poświęceniem krzyżyków i spotkanie po Mszy św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z kl. III wraz z rodzicami, w piątek po wieczornej Mszy św. – zaprasza młodzieżowa wspólnota „Effatha”, w sobotę o g. 9,30 - liturgiczna służba ołtarza, o g. 10,30 – schola dziecięca i dzieci z oratorium.
  6. Liturgiczne obchody tygodnia: - we wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (MB Piekarskiej), w czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św., w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  7. W sobotę odbywać się będzie w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymka rodzin naszej diecezji, a w sobotę i niedzielę na Jasnej Górze – pielgrzymka ludzi pracy.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować za tegoroczne żniwa. Serdeczne na tę parafialną dożynkową uroczystość zapraszamy i prosimy o włączenie się tak jak w ub. latach w godne przystrojenie ołtarza plonami ziemi oraz w zorganizowanie kiermaszu ciast (plony oraz ciasta można przynosić w sobotę przed południem – dochód będzie przeznaczony na dalsze wyposażenie kościoła). Podczas Mszy św. o g. 11,30 będzie też liturgia chrzcielna, nauka przed chrztem – w sobotę o g. 18 w kościele.
  9. Komisariat Policji w Skoczowie ponawia apel do kierowców o stosowanie się do oznakowania drogowego i o nieutrudniani dojazdu służbom ratunkowym.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30, 36-70. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 32. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycyjne potrzeby parafii (kontynuację przebudowy kaplicy na dom spotkań), po Mszy św. do puszek zbierane będą ofiary na radio diecezjalne.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa