Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela zwykła
DNIA 3 WRZEŚNIA 2017 R.

 

 

1.    Od dziś Msza popołudniowa w niedzielę będzie o g. 16,30. Dziś przed popołudniową Mszą św. o g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Bożego Serca.

2. Dziś także w Cieszynie coroczna pielgrzymka ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.

3.    W poniedziałek o g. 7,30 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły – SP i gimnazjum, nauczycieli, wychowawców, rodziców o modlitwy o potrzebne dary Ducha Św.

4.    We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o g. 19. Po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.

5.    Liturgiczne obchody tygodnia: 

- w czwartek wspomnienie św. Melchiora – jest to I czwartek miesiąca i modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz o nowe powołania do służby Bożej. O g. 17 zapraszamy na Mszę szkolną dzieci Szkoły Podstawowej. Uczniów klas I prosimy o przyniesienie tornistrów do błogosławienia. Po Mszy św. spotkanie dzieci ze scholi i oratorium w salce. Spotkanie uczniów klas III z rodzicami będzie w następny czwartek 14 września po Mszy św. z poświęceniem krzyżyków.

- w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele i w całej Ojczyźnie po każdej Mszy św. ponowimy akt zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. To jeden z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 IX 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

6.    W czwartek o g. 4 rano z parkingu pod Tesco wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów w Leżajsku, Kodniu i Sokółce.

7.    W piątek o g. 18,30 za pierwsze spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem zapraszamy uczniów III klas gimnazjum, a także osoby starszych roczników, które jeszcze nie tego sakramentu nie otrzymały, a chcą w tym roku szkolnym go przyjąć. W sobotę na g. 9,30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do służby liturgicznej.

8.    W sobotę 16 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pielgrzymka rodzin naszej diecezji. Chętnych na wyjazd autokarem prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

9.    W niedzielę 17 września podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować za tegoroczne żniwa. Serdeczne już dziś na tę parafialną dożynkową uroczystość zapraszamy i prosimy o włączenie się tak jak w ub. latach w godne przystrojenie ołtarza plonami ziemi oraz w zorganizowanie kiermaszu ciast.

10.    Komisariat Policji w Skoczowie zwraca się z apelem do kierowców o stosowanie się do oznakowania drogowego szczególnie na Rynku, ulicach przyległych oraz na osiedlach mieszkaniowych oraz zapowiada podjęcie w najbliższym czasie odpowiednich działań, które będą miały na celu zapobiec utrudnianiu dojazdu służbom ratunkowym.

11.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty i Mszę św. mieszkańcom ul. Morcinka 30, 1-35. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 30, 36-70. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby diecezji.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa