Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
DNIA 06 SIERPNIA 2017 R.

1.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, „Niedziela”)
2.    Dziś o g. 8 w bazylice w Hałcnowie zostanie celebrowana Msza św. na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów otaczamy naszą modlitwą.

3.    W czwartek 10.08 wyruszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Bielowicka ku uczczeniu św. Wawrzyńca, któremu chcemy zawierzyć całe nasze miasto. Wyjście o g.15 od kapliczki przy ul. Dolny Bór, a Msza  św. w Bielowicku o g.17
4.    Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Dominika, w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w piątek – św. Klary (w tym dniu o g. 14 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji).
5.    W przyszłą niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Przebiegać będzie w takim samym porządku jak w ostatnich miesiącach: rozpoczęcie Godziną Miłosierdzia o g. 17, potem dwie części różańca i o g. 20 (a nie o g. 19 jak w zwykłe wakacyjne niedziele) Msza św. z procesją wokół kościoła. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim i odnowieniem aktu zawierzenia parafii Matce Bożej.
6.    Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach ku czci św. Maksymiliana
w dniu 14.08. Uroczystości rozpoczną się o g.8.30 w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu,
a o g.10:30 na terenie byłego obozu będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa
7.    Rozpoczął się  miesiąc sierpień, jak co roku księża biskupi zachęcają do podjęcia w tym czasie modlitwy połączonej z darem abstynencji w intencji uzależnionych; parafialna księga abstynencji jest wystawiona na stoliku przy wyjściu.
8.    Osoby, które zadeklarowały się do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów” prosimy o zgłaszanie się po plecaki w przyszłą niedzielę po Mszach  świętych w zakrystii.
9.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty     mieszkańcom ul. Morcinka 24.
W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 26.
10.    Bóg zapłać kierowcom za włączenie się w akcję MIVA i za ich ofiary na zakup środków trans-portu dla polskich misjonarzy         ub. niedzieli. Dziękujemy za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa