Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 Niedziela zwykła
DNIA 30 LIPCA 2017 R.1.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, „Niedziela”).
2.    W poniedziałek zapraszamy dzieci na kolejną wycieczkę w naszej okolicy. Zapisy w zakrystii. Zbiórka przed Tesco o g. 8,30.
3.    We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek o g. 19. Po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
4.    W tym tygodniu przypadają obchody liturgiczne: - w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, - we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego – w tym dniu rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych dla Ojczyzny rocznic, jak co roku księża biskupi zachęcają do podjęcia w tym czasie modlitwy połączonej z darem abstynencji w intencji uzależnionych; parafialna księga abstynencji będzie wystawiona na stoliku przy wejściu; - w środę – dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki;
- w piątek – św. Jana Vianney’a,
5.    W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Msza św., a dla dzieci w czwartek od g. 16, dla młodzieży w piątek o g. 16. Zachęcamy do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek oraz do modlitwy o nowe powołania w czwartek, do oddania czci Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu NMP (w piątek i w sobotę 2 Msze św. – o g. 7 i 17). W sobotę od g. 8 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
6.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu Mszą św. o g. 8 w Hałcnowie rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Wy-jazd po pielgrzymce na modlitewne czuwanie nocne 18/19.08. na Jasnej Górze organizuje parafia św. Piotra i Pawła. Szczegóły na plakatach.
7.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty     mieszkańcom ul. Morcinka 23.
W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 24.
8.     Rodzice Szymona Brudnego składają gorące podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy ubiegłej niedzieli wsparli swą ofiarą kosztowne leczenie ich syna. Zebrana kwota – 2383,95 zł zostanie przeznaczona na zakup koflatora, urządzenia, które pomoże oczyszczać drogi oddechowe Szymona.
9.    Dziś po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i kierowców,. Kierowców zachęcamy do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy” jako pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu – na parkingu będzie można przy błogosławieństwie złożyć na ten cel ofiarę.
10.    W sierpniu będzie przerwa wakacyjna w zajęciach „Dzieci na Mszy”. Paszporty Małego Chrześcijanina dzieci dostaną po wakacjach. Dalej szukamy chętnych do pomocy - najlepiej mamy, które mogłyby wspomóc wolontariuszki choć jeden raz w miesiącu  - każdy chrześcijański rodzic jest wybrany i uzdolniony do tego, żeby mówić o Bogu, żeby dzielić się Słowem, żeby dzieciom głosić Ewangelię.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa