Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła

dnia 13 sierpnia 2017 r.


1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (m.in. GN, „Niedziela” z relacją o instalacji dzwonów w naszym kościele).
2. Dziś o g.17 rozpoczynamy kolejne czuwanie fatimskie w naszym kościele. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie, która od początku historii parafii jest związana z tą wspólnotą, a w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie pragniemy szczególnie gorąco i uroczy-ście wychwalać Boga w darze Matki Zbawiciela, u której wypraszamy wstawiennictwa w inten-cjach wynagradzających i w błaganiach o pokój, o wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i w całym świecie. Program czuwania: rozpoczęcie Godziną Miłosierdzia o g. 17, potem dwie czę-ści różańca i o g. 20 (a nie o g. 19 jak w zwykłe wakacyjne niedziele) Msza św. z procesją wokół kościoła. Kolekta podczas tej Mszy św. będzie przeznaczona na sprowadzenie relikwii św. Pa-stuszków z Fatimy – Hiacynty i Franciszka do naszej parafii. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim i odnowieniem aktu zawierzenia parafii Matce Bożej. Zapalmy kolejną świecę w duchowym świeczniku dla Najświętszej Maryi Panny.
3. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji; zapraszamy do modlitwy za naszych biskupów, kapłanów, diakonów, za ich duszpasterską posługę. W naszym kościele Msza św. o g. 7. Ks. Biskup zapraszam na obchody diecezjalne w Oświęcimiu. Początek o g. 8,30 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, a o g.10,30 na terenie byłego obozu - Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa.
4. We wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w to jedno z największych świąt ku czci Matki Bożej (jest to święto nakazane), tak mocno zrośnięte z tradycją ludową i z historią naszej Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. – błogosławienie ziół i kwiatów.
5. Z piątku na sobotę odbędzie się nocne czuwanie naszej diecezji na Jasnej Górze. Na wy-jazd na tę modlitwę można zapisać się w parafii św. Piotra i Pawła, szczegóły na plakacie.
6. Osoby, które zadeklarowały się do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów” prosimy o zgłaszanie się po plecaki po Mszach świętych w zakrystii. Osoby te mogą też zabrać kupony rabatowe do zakupów szkolnych przyborów w sklepie na Rynku.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 26. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 28, 1-40.
8. Bóg zapłać za ofiary na bieżące potrzeby parafii. W uroczystość Wniebowzięcia NMP – kolekta na budowę Domu księży Emerytów w Andrychowie, w przyszłą niedzielę kolektę na inwestycyjne potrzeby parafii (szczególnie dalszy etap przebudowy starej kaplicy na Dom Spotkań) zbiorą członkowie rad parafialnych.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa