Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA zwykła.

dnia 23 lipca 2017 r.

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, „Niedziela” ).

 

  1. W poniedziałek zapraszamy dzieci (młodsze pod opieką dorosłego) i młodzież na kolejną wycieczkę w naszej okolicy. Zbiórka przed Tesco o g. 8,30.

 

  1. W tym tygodniu przypadają obchody liturgiczne: w poniedziałek – wspomnie-nie św. Kingi, we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła, w środę – wspomnienie ro-dziców Matki Bożej świętych Joachima i Anny, w sobotę – św. Marty. W czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i Mszę św. zapraszamy członków parafialnej wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.

          W sobotę i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i kierowców, którym patronuje św. Krzysztof. Kierowców               zachęcamy przy tej okazji do włączenia się w akcję pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy” - odbierając               upominki będzie można przy błogosławieństwie złożyć na ten cel ofiarę.

 

  1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów w Leżajsku, Kodniu i Sokółce w dniach 7-9 września. Szczegóły na plakatach, zapi-sy w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki zostało przesunięte na sobotę12 sierpnia o g. 18.

 

  1. Caritas diecezjalne zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Tornister pełen uśmiechu” – chodzi o przygotowanie wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin o niższym statusie materialny. Chętnych do wzięcia udziału w akcji prosi-my o zgłoszenie się w zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 22.W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 23.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary (4008 zł) złożone w ub. niedzielę na potrzeby inwestycyjne parafii (remontu i przebudowa kaplicy na dom spotkań) oraz za dziś składane ofiary na budowę Domu Księży Emerytów. Po Mszy św. do puszek będą dziś zbierane ofiary na kosztowne leczenie i rehabilitację chorego dziecka z Wilamowic. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na bieżące potrzeby parafii.

 

  1. Od paru dni cieszymy się dźwiękiem pierwszych 3 dzwonów zainstalowanych w wieży naszego kościoła. Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom dzwonów, a także osobom, które pomagały w transporcie i instalowaniu dzwonów. W wieży pozostało miejsce na zainstalowanie czwartego - największego dzwonu.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa