Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Św.

11 czerwca 2017 r.

1. Dziś i aż do końca sierpnia Msze św. wieczorne w niedziele i święta będą o g. 19.

2. Przed wieczorną Mszą św. o g. 18,45 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Serca. W tygodniu przez cały czerwiec odmawiamy litanię do Bożego Serca na zakończenie adoracji.

3.    We wtorek na zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie w 100 rocznicę objawień wg następującego programu: g. 17 – Godzina Św., 18,00 – Różaniec cz. Bolesna (prowadzą róże różańcowe), 18,45 – Różaniec cz. Chwalebna (prowadzi wspólnota ADŚ); 19,30 – rozważanie (prowadzi młodzież); 20,00 – Msza św. (w kolejnych miesiącach podczas czuwania także będzie tylko jedna Msza św., na którą szczególnie gorąco zapraszamy i prosimy o uwzględnienie tej godziny osoby zamawiające wcześniej intencje mszalne); po Mszy św. procesja wokół kościoła; czuwanie zakończy Apel Jasnogórski o g 21 z odnowieniem aktu zawierzenia parafii Matce Bożej.

4.    W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele o g. 7,00, 8,30, 11,30 i 19,00. Procesja Bożego Ciała – tak jak w ub. roku - będzie wspólna dla całego miasta. Wyruszymy po Mszy św. o g. 8,30 z naszego kościoła i pójdziemy ulicami  - Harcerską, Parkową, Łęgową, Mickiewicza, Rynek do kościoła św. Piotra i Pawła. Prosimy o włączenie się w przygotowywanie ołtarza przy ul. Parkowej. Oddajmy publiczną cześć Jezusowi eucharystycznemu pełnym udziałem we Mszy św. i pobożnym udziałem w procesji (proszę o zabranie „Chwalcie Pana”, dzieci komunijne zapraszamy w białym strojach, próba sypania kwiatów będzie w środę po wieczornej Mszy św., prosimy o przystrojenie okien nie tylko na trasie procesji). Okazja do Spowiedzi św. przed tym świętem codziennie przed Mszą św.

5.    Do 20 czerwca trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową (m.in. do sanktuarium MB Kodeńskiej i sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce, i do Leżajska) w dniach 7-9 września. Program podany jest na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

6.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 13.
W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 15.

7.    Kolektę w przyszłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne parafii (na przebudowę kaplicy) zbiorą członkowie rad parafialnych. Po Mszach św. będzie można do puszek składać ofiary na organizację Tygodnia z Panem Bogiem 26-30 czerwca. Zapisy dzieci trwają w sekretariacie szkoły.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa