Niedziela Zesłania Ducha Św.
dnia 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś na Kaplicówce w Skoczowie odbywa się diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra. Modlimy się za całą diecezję, duchowieństwo i wiernych. Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa ordynariusza o g. 11.

2. W związku z tą uroczystością w naszym kościele nie będzie Mszy św. o g. 11,30. Od dzisiejszej niedzieli aż do końca sierpnia Msze św. wieczorne w niedziele i święta będą o g. 19.

3. W czerwcu – miesiącu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy codziennie w tygodniu odmawiać litanię do Bożego Serca na zakończenie adoracji.

4. Obchody liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w środę – wspomnienie św. męczenników Michała Tomaszko i Zbigniewa Strzałkowskiego, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na organizacyjne spotkanie tych rodziców dzieci klas II, których w przyszłym roku zamierzają przygotowywać do I Komunii św. w naszej parafii.

6. Do 20 czerwca trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową (m.in. do sanktuarium MB Kodeńskiej i sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce, i do Leżajska) w dniach 7-9 września. Program podany jest na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ub. tygodniu kandydatom do bierzmowania z rodzicami oraz mieszkańcom ul. Morcinka 9 oraz za ofiary na kwiaty.
W przyszłą niedzielę prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 13.

8. Animacje dla dzieci będą tylko podczas Mszy św. o g. 9,30. Dziękujemy wolontariuszom za ich trud i nadal prosimy chętnych o zgłoszenia się do pomocy.

9. Procesja Bożego Ciała – tak jak w ub. roku - będzie wspólna dla całego miasta. Wyruszymy po Mszy św. o g. 8,30 z naszego kościoła i pójdziemy ulicami do kościoła św.  Piotra i Pawła. Na-sza parafia będzie przygotowywała ołtarz przy ul. Parkowej.