Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

18 czerwca 2017 r.

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, MGN, „Niedziela”)
 2. Trwa  oktawa Bożego Ciała. Przed Mszą św. o g. 11,30 idziemy z procesją wokół kościoła. Przed wieczorną Mszą św. o g. 18,45 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Serca.
 3. W tygodniu zapraszamy do udziału w krótkim nabożeństwie eucharystycznym na zakończenie adoracji, a czwartek na zakończenie oktawy nabożeństwo zakończymy procesją teoforyczną wokół kościoła.
 4. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o g. 19 w kaplicy spotkanie modlitewne wspólnoty Zacheusz, we wtorek – na spotkanie formacyjne zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy, w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie do salki kaplicy Klub Seniora.
 5. W czwartek na g. 17 zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami i wychowawcami na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Od godz. 16 Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy św. do służby liturgicznej zostaną włączeni nowi kandydaci, na koniec Mszy św. będzie na zakończenie oktawy Bożego Ciała specjalne błogosławieństwo - dzieci i wianków kwiatów, które prosimy przynieść, a po Mszy św. zapraszamy do salki służbę liturgiczną oraz dzieci z oratorium z rodzicami na agapę.
 6. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. (szczególnie modlimy się w intencji ojców w dniu ich święta), a przed wieczorną Mszą św. do udziału w nabożeństwie ku czci Bożego Serca. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
 7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o g. 7,30 z kościoła Znalezienia Krzyża św. wyrusza XVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać.
 8. Do 20 czerwca trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową (m.in. do sanktuarium MB Kodeńskiej i sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce, i do Leżajska) w dniach 7-9 września. Program podany jest na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na kwiaty     mieszkańcom ul. Morcinka 15. Bóg zapłać za trud przygotowania i przyozdobienia ołtarza Bożego Ciała szczególnie mieszkańcom ul. Parkowej, dziękuję służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, służbom miejskim i wszystkim zaangażowanym w godny przebieg procesji.

W tym tygodniu prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 17.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas Mszy św. na inwestycyjne potrzeby parafii. Dziś po Mszy św. można do puszek składać ofiarę na organizację Tygodnia z Panem Bogiem, który odbędzie się w dniach 26-30 VI. Zapisy dzieci trwają w sekretariacie szkoły.
 2. Prosimy – szczególnie kobiety i dziewczęta, by przychodzić na Mszę św. w  godnym stroju (z zakrytymi ramionami i kolanami).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa