Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterksie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

dnia 28 maja 2017 r.

1. Dziś także – ostatni raz przed zmianą godziny wieczornej Mszy św. - modlimy się o Boże Miłosierdzie dla naszej parafii na naszym osiedlu,- o g. 14,45 wyruszymy sprzed kościoła. O g. 16 - nabożeństwo majowe w kościele i Msza popołudniowa. Od przyszłej niedzieli aż do końca sierpnia Msze św. wieczorne w niedziele i święta będą o g. 19.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe – po wieczornej Mszy św. o g. 17. W środę we wspomnienie Nawiedzenia NMP podczas nabożeństwa podziękujemy za wszystkie łaski w tym miesiącu otrzymane przez ręce Maryi.

3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Podczas nabożeństw majowych będziemy prosić szczególnie za młodzież, która przyjmie sakrament Bierzmowania w czwartek oraz o owoce czuwania modlitewnego w Wigilię Zesłania Ducha Św.

4. W poniedziałek rozpoczyna się trzydniowy czas przygotowania przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Kandydaci będą gromadzić się każdego dnia na Mszy wieczornej, nabożeństwie majowym, a po nim na wspólnym słuchaniu Słowa Bożego, we wtorek przystąpią do sakramentu pokuty, natomiast w środę poprosimy o obecność na próbie także świadków.

Przez cały rok jako parafia wspieraliśmy kandydatów naszą modlitwą, tym bardziej zechciejmy towarzyszyć im w duchu odpowiedzialności w tym ważnym momencie, jakim jest sakrament Bierzmowania. Na Mszę św. pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji ks. Bp Romana z udzieleniem sakramentu Ducha Św. w czwartek o g.17 zapraszamy wszystkich parafian, bo jest to szczególne przeżycie Pięćdziesiątnicy dla całej naszej wspólnoty.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od g. 15,30 - Spowiedź św. dla dzieci, od g. 16,30 – dla młodzieży. Wspólna Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w piątek o g. 17. Spowiedź św. dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii. Zapraszamy do modlitwy w tych dniach za powołanych do Bożej służby, do modlitwy wynagradzającej za grzechy. W czerwcu – miesiącu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy codziennie w tygodniu odmawiać litanię do Bożego Serca na zakończenie adoracji.

6. „Wraz z Maryją trwali oni jednomyślnie na modlitwie” to temat tegorocznego czuwania modlitewnego w Wigilię Zesłania Ducha Św., na które wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy w sobotę o g. 20. Czuwanie zakończy się Mszą św. z modlitwą o dary Ducha Św. o g. 23.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym dniu w Skoczowie na Kaplicówce odbywać się będzie diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra (szczególne zaproszenie ks. Biskup kieruje do rodziców kapłanów i sióstr zakonnych). Uroczysta Msza św. na Kaplicówce rozpocznie się o g. 11. W naszym kościele nie będzie w tym dniu Mszy św. o g. 11,30.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową (m.in. do sanktuarium MB Kodeńskiej i sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce, i do Leżajska – szczegóły na plakatach, na stronie internetowej i w biuletynie) w dniach 7-9 września. Koszt ok. 300 zł. Zapisy (z wpłatą zaliczki 100 zł) w zakrystii lub pod nr 696 872 554.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Morcinka 7/38-75. W przyszłą niedzielę prosimy o sprzątanie  mieszkańców ul. Morcinka 9. Dziękuję za ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii (na kolejny etap remontu i przebudowy kaplicy na dom spotkań). W przyszłą niedzielę – kolekta na potrzeby diecezji.

10. Od przyszłej niedzieli animacje dla dzieci podczas Mszy św. będą tylko o g. 9,30. Dziękujemy wolontariuszom za ich trud i nadal prosimy chętnych o zgłoszenia się do pomocy.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa