Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

VI Niedziela Wielkanocna
dnia 21 maja 2017 r.


 

Szczególna modlitwą obejmujemy dziś dzieci przeżywające w naszej parafii uroczystość I Komunii św. i ich rodziny.

 1. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszej parafii - o g. 14,45 wyruszymy sprzed kościoła na osiedle, gdzie o g. 15 odmówimy Koronkę, a po powrocie o g. 15,30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym połączonym z dziękczynieniem za dar I Komunii św.
 2. Zapraszamy codziennie do licznego udziału w nabożeństwach majowych – w tygodniu po wieczornej Mszy św. o g. 17. Na Msze wieczorne zapraszam szczególnie dzieci komunijne, które przeżywają „biały tydzień” – czas dziękczynienia za I Komunię św. W środę dzieci wyjeżdżają na dziękczynną pielgrzymkę na Jasną Górę. Zbiórka na parkingu przy Tesco o g. 5,30.
 3. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Podczas nabożeństw majowych będziemy prosić szczególnie za młodzież, która przyjmie sakrament Bierzmowania 1 czerwca oraz o owoce czuwania modlitewnego w Wigilię Zesłania Ducha Św. 3 czerwca.
 4. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o g. 19 – zaprasza wspólnota Zacheusz (w kaplicy domu spotkań), we wtorek na g. 19 (w kościele) zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy, w piątek o g. 18 – spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Effatha”, w czwartek o g. 16,20 – nabożeństwo a o g. 17 Msza św. w intencji wspólnoty ADŚ naszej parafii, po nabożeństwie majowym – spotkanie Klubu Seniora; w sobotę o g 10,30 – spotykają się dzieci ze scholi i oratorium.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i uświęcenie pracy ludzkiej. W te dni Msze św. poranne poprzedzimy procesją błagalną do naszego krzyża misyjnego o g. 7.
 6. W piątek, w Dzień Matki zapraszamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwie majowym wszystkie nasze Mamy, a także dzieci, by modlitwą i życzeniami podziękowały swoim mamom.
 7. W sobotę w katedrze bielskiej ks. Bp Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w Piekarach Śl. odbędzie się coroczna pielgrzymka mężczyzn. Wyjazd autokarem na tę uroczystość organizuje NSZZ Solidarność przy Texid Skoczów. Jest jeszcze parę miejsc wolnych. Zapisy pod nr tel. 663 700 772.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową (m.in. do sanktuarium MB Kodeńskiej i sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce) w dniach 7-9 września. Koszt ok. 300 zł. Zapisy (z wpłatą zaliczki 100 zł) w zakrystii lub pod nr 696 872 554.
  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, przystrojenie na dzisiejszą uroczystość i dar ołtarza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W przyszłą niedzielę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 7/38-75. Dziękuję za ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii (na kolejny etap remontu i przebudowy kaplicy na dom spotkań).

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa