Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO,
dnia 23 kwietnia 2017 r.

WPROWADZENIE DO LITURGII: W drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna w naszym kraju Tydzień Miłosierdzia. Boże Miłosierdzie nie jest dane nam tylko po to, by osłodzić nam życie, ale po to, by uczynić nas słodszymi dla innych. Miłosierdzie jest zawsze wspólnototwórcze.  Niech ta Eucharystia sprawowana w święto Bożego Miłosierdzia umacnia w nas wyobraźnię miłosierdzia.

 

  1. Przy bocznym wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej (GN, MGN, Niedziela...)
  2. Zapraszamy dzisiejsze święto do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszej parafii - o g. 14,45 wyruszymy sprzed kościoła na osiedle, gdzie o g. 15 odmówimy Koronkę, a po powrocie o g. 15,30 w kościele rozpocznie się adoracja i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. W ramach peregrynacji  w naszym regionie przez tydzień – od najbliższego wtorku do wtorku 2 maja nasz kościół nawiedzi obraz Matki Bożej Robotników (zwany też obrazem Matki Bożej „Solidarności”) wraz z relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Codziennie okazja do modlitwy przy tym obrazie, a w niedzielę 30 kwietnia zapraszamy na g. 11,30 na uroczystą Mszę św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” oraz do uczczenia relikwii.
  4. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o g. 19 – na spotkanie zaprasza wspólnota Zacheusz, we wtorek na g. 19 zapraszamy na spotkanie modlitewne, Eucharystię i agapę wspólnotę św. Bogurodzicy. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy członków Klubu Seniora na spotkanie do kaplicy, a w czwartek o 16,20 – nabożeństwo, potem Msza św. i spotkanie, na które zapraszamy parafialną wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci. Także po Mszy w czwartek – pierwsza próba liturgii dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; w piątek o g. 18– spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę o g. 10,30 – spotkanie scholi i grupy dziecięcej przy oratorium.
  5. W sobotę spod Tesco o g. 17 wyjazd na czuwanie modlitewne do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Jest jeszcze parę wolnych miejsc. Natomiast w sobotę 6 maja organizujemy wyjazd na Jasną Górę na modlitwę zawierzenia wspólnot i parafii Matce Bożej Częstochowskiej. Wyjazd o g. 11. Zapisy w zakrystii.
  6. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka ewangelisty, w tym dniu zapraszamy na procesję błagalną wokół kościoła z prośbą o urodzaje przed poranną Mszą św. o g. 7,00; w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  7. W przyszłą niedzielę o g. 12 w Hałcnowie – początek pieszej diecezjalnej pielgrzymki do Łagiewnik (zakończenie 3 maja o g. 15 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pielgrzymów w tych dniach obejmujemy naszą modlitwą).
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary  na kwiaty  mieszkańcom ul. Morcinka 3.
    Bóg zapłać za ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii ub. niedzieli. W przyszłą niedzielę do puszek będzie zbierana przed kościołem ofiara na radio diecezjalne Anioł Beskidów. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5, 1-37.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa