Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna,

30 kwietnia 2017

 

Dziś o g. 12 w Hałcnowie początek pieszej pielgrzymki do Łagiewnik. Pielgrzymów - także z naszej parafii – obejmujemy w tych dniach modlitwą.
1. Przy bocznym wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej (GN, MGN, Niedziela...)
2. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszej parafii - o g. 14,45 wyruszymy sprzed kościoła na osiedle, gdzie o g. 15 odmówimy Koronkę, a po powrocie o g. 15,45 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Światła.
3. Do poniedziałku nasz kościół nawiedza obraz Matki Bożej Solidarności wraz z relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przy obrazie za Ojczyznę i do uczczenia relikwii.
4. W poniedziałek rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy codziennie do licznego udziału w nabożeństwach majowych – w tygodniu po wieczornej Mszy św. o g. 17, w niedzielę i święta przed wieczorną Mszą o g. 16.
5. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o g. 19 – na spotkanie zaprasza wspólnota Zacheusz,
we wtorek na g. 19 zapraszamy na wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. W przyszłą niedzielę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
6. W sobotę spod Tesco o g. 11 wyjazd na Jasną Górę na modlitwę zawierzenia wspólnot i parafii Matce Bożej Częstochowskiej.
7. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy i osób pozbawionych i poszukujących pracy; w środę – uroczystość NMP Królowej Polski, patronki naszej Ojczyzny – zapraszamy w tym dniu do licznego udziału we Mszy św. (g. 7,30, 9,30 i 16,30 – na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie maturzystów, na nabożeństwo majowe z zawierzeniem Ojczyzny NMP o g. 16; parafia w Pogórzu zaprasza na sumę odpustową o g. 11); w czwartek – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, w sobotę święto apostołów Filipa i Jakuba.
8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dzieci prosimy do Spowiedzi św. w czwartek o g. 16, młodzież w piątek o g. 16, dorośli mają okazję do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o g. 17 (po Mszy i nabożeństwie – próba liturgii I Komunijnej), młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na Mszę w piątek (wyjątkowo o g. 17, podczas tej Mszy św. zostaną ustanowieni nowi lektorzy naszej parafii). Zapraszamy na nabożeństwo pierwszopiątkowe po rannej Mszy św., adorację całodzienną w piątek i Mszę wynagradzającą oraz nabożeństwo fatimskie w sobotę o g. 7. W sobotę od g. 8 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, których prosimy zgłosić w zakrystii. Już dziś zapraszamy na uroczyste czuwanie w 100 rocznicę objawień fatimskich 13 maja z procesją różańcową ulicami osiedla. Szczegóły na plakatach.
9. Drodzy rodzice, z wielką radością od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci (od 2 do 7 lat) do salki – kaplicy dla małych dzieci - na animacje w trakcie Mszy Św. o godzinie 9:30 i 11:30. Prosimy nie wchodzić do salki przed Mszą, dzieci będą zaproszone w odpowiednim momencie w trakcie Mszy. Na zgłoszenia dzieci, które chcą uczestniczyć w zajęciach czekamy do 5 maja, godz. 19:00. (zgłoszenia i szczegóły w zakrystii lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy chcących włączyć się w to dzieło będzie w czwartek o g. 19.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary  na kwiaty  mieszkańcom ul. Morcinka 5/1-37
 W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka.5/38-75.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa