Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, dnia 16 kwietnia 2017 r.

1. Przy bocznym wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia świątecznej prasy katolickiej (GN, MGN, Niedziela...)

2. Zapraszamy dziś na g. 16,00 do udziału w uroczystych wielkanocnych nieszporach chrzcielnych, które kończą obchody Triduum Paschalnego.

3. W Poniedziałek Wielkanocny – 2 dzień oktawy Wielkanocy – Msze św. w porządku niedzielnym, podczas Mszy św. o g. 11,30 – liturgia chrzcielna. Pozostałe dni oktawy – choć obchodzone w normalne dni pracy - mają również rangę uroczystości Pańskich i zapraszamy w te dni do licznego udziału we Mszy św.

We Wtorek Wielkanocny wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na g. 19 do kaplicy na spotkanie modlitewne.

4. Zapraszamy chętnych w środę do Pogórza o g. 19,15 do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. W tym dniu kapłani naszego dekanatu będą przeżywać konwent wielkanocny i wspólnie będą celebrować Eucharystię.

5. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę. W tym dniu i przez kolejne niedziele chcemy odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego w różnych miejscach naszej parafii. Zapraszamy chętnych  o g. 14,45 – wyruszymy sprzed kościoła na osiedle, gdzie o g. 15 odmówimy Koronkę, a po powrocie o g. 15,30 w kościele rozpocznie się adoracja i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przystępuje od środy do egzaminów gimnazjalnych, a w piątek rozpoczyna 3-dniowe rekolekcje, natomiast w sobotę od g. 14,30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą przeżywać I Spowiedź św. Zarówno te dzieci jak i młodzież obejmujemy w tych dniach nasza modlitwą.

7. Nasza parafia organizuje  w dniu 29 kwietnia wyjazd na czuwanie modlitewne do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Wyjazd o g. 17. Natomiast w sobotę 6 maja organizujemy wyjazd na Jasną Górę na modlitwę zawierzenia wspólnot i parafii Matce Bożej Częstochowskiej. Wyjazd o g. 11. Zapisy w zakrystii.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w Wielkim Tygodniu i ofiary  na Boży Grób  mieszkańcom Międzyświecia; p. Janowi Raszce i służbie kościelnej za pomoc przy budowie ciemnicy i Bożego Grobu i całej służbie liturgicznej i wszystkim zaangażowanym w oprawę Triduum.

Bóg zapłać za dziś składane ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii, za ofiary składane przy okazji rozprowadzania palm na duszpasterstwo wspólnot parafialnych, za udział przez cały Wielki Post w akcji „Rodzina rodzinie” - ofiary na pomoc dla rodziny w Aleppo.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa