Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, dnia 9 kwietnia 2017 r.

1. W poniedziałek ze wspólnotą Zacheusz zapraszamy na g. 19 na adorację Najśw. Sakramentu.

2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Truduum Paschalne to czas najbardziej intensywnego przeżywania prawd naszej wiary. Od popołudnia Wielkiego Czwartku prosimy o zachowanie świątecznego charakteru tych świątecznych dni, o ograniczenie prac tylko do niezbędnych, o wyciszenie i o włączenie się do udziału w najważniejszych w roku wydarzeniach liturgicznych. Pracodawców prosimy o umożliwienie swym pracownikom przeżywania Triduum od W. Czwartku wieczorem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w bogatych ceremoniach Triduum:

  • * w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18 (z obrzędem umycia nóg i z Komunią św. pod dwiema postaciami), w tym dniu zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania z naszej parafii, a także za dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do g. 22 (o 20,30 adoruje młodzież, o g. 21 - wspólnota św. Bogurodzicy, o g. 22 – modlitwa Komplety), w Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 7 do 18);
  • * w Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa dla naszego zbawienia: g. 8 – ciemna jutrznia, g. 9 - Droga Krzyżowa wokół kościoła, a o g. 18 Liturgia Męki Pańskiej, po której rozpocznie się adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie i będzie możliwość uczczenia św. Krzyża. o 20,30 adoruje młodzież, o g. 21 - wspólnota św. Bogurodzicy. Adoracja potrwa całą noc, a w Wielką Sobotę do g. 19,30. Po Komplecie w Wielki Piątek o g. 22 kobiety zapraszamy do śpiewania Gorzkich Żali, a na g. 23 zapraszamy mężczyzn do odprawienia Drogi Krzyżowej, natomiast na nocne godziny adoracji od 24 do 6 prosimy chętnych o zadeklarowanie w zakrystii którejś godziny czuwania. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę do procesji rezurekcyjnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • * Wielka Sobota – dzień wspominania dzieł zbawczych Boga, adoracji przy Bożym Grobie i uczczenia Krzyża św.; jutrznia o g. 8, w tym dniu błogosławimy też pokarmy wielkanocne – o g. 11, 12, 14 i 15;
  • * Wigilia Paschalna – szczytowy moment liturgii Triduum i całego roku kościelnego, podczas której rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy - rozpocznie się o g. 20 liturgią światła przed kościołem, a zakończy się Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła; prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec z okapnikami.
  • * Triduum Paschalne zakończą uroczyste nieszpory wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 16.

3. Dla godnego i owocnego przeżycia Triduum konieczne jest doświadczenie Miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Okazje do Spowiedzi św.:  w W. Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. 16 do 18, w W. Czwartek od g. 7 do 9 i od 15 do 17, w W. Piątek i Sobotę od g. 7 do 11 i od 15 do 17.

4. W Wielką Środę o g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

5. W Wielki Czwartek w katedrze bielskiej podczas Mszy Krzyżma św. zostaną ustanowieni nowi animatorzy służby liturgicznej, wśród nich dwaj kandydaci z naszej parafii, których obejmujemy naszą modlitwą.

6. Nasza parafia organizuje  w dniu 29 kwietnia wyjazd na czuwanie modlitewne do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Wyjazd o g. 17. Natomiast w sobotę 6 maja organizujemy wyjazd na Jasną Górę na modlitwę zawierzenia wspólnot i parafii Matce Bożej Częstochowskiej. Wyjazd o g. 11. Zapisy w zakrystii.

7. Dziękuję osobom z parafialnego Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie paczek żywnościowych dla potrzebujących oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie palm na dzisiejszą niedzielę.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary  na Boży Grób  mieszkańcom ul. G. Bór -domy prywatne i ul. Parkowej; w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców Międzyświecia – w W. Środę o g. 18 - ul. Beskidzka 1-48, Równa, Jagodowa, Bystra, Górska, Porzeczkowa, Ziołowa, Zgodna, Rozdroże, Berberysów , a w W. Sobotę po Wigilii Paschalnej - ul. Beskidzka od 52, Bładnicka, Potokowa, Leszczynowa.

Bóg zapłać za dziś składane ofiary na potrzeby bieżące parafii, za ofiary na pomoc dla rodziny w Aleppo (1339,20 zł) w Wielki Czwartek – kolekta będzie na cele charytatywne, ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża – na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, w Wielkanoc – kolekta na inwestycyjne potrzeby parafii (instalację dzwonów), w Poniedziałek Wielkanocny – na uczelnie katolickie.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa