Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 2 kwietnia 2017 r.

1. Przy bocznym wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
2. Zapraszamy dziś na g. 15,45 do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. W poniedziałek ze wspólnotą Zacheusz zapraszamy na g. 19 do kaplicy na spotkanie formacyjne.
4. We wtorek na g. 19 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty o g. 19, o g. 19,30 – Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego, do modlitwy za powołanych do służby Bożej, udziału w nabożeństwie pierwszopiątkowym po rannej Mszy św. oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu, która wyjątkowo zakończy się o g. 16 błogosławieństwem. Od g. 16 do 16,30 – okazja do Spowiedzi św. dla młodzieży. Nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św. i nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele, gdyż będziemy uczestniczyć we Mszy św. o g. 17 w kościele św. Piotra i Pawła, skąd po Mszy św. wyruszymy Drogą Krzyżową ulicami miasta na Kaplicówkę. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Chętne osoby zapraszam do kaplicy zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej  – tak jak w ub. roku – do pomocy przy przygotowywaniu palm na Niedzielę Palmową.
Błogosławienie palm będzie podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę, natomiast na procesję wokół kościoła z palmami zapraszamy przed Mszą św. o g. 11,30.
6. Dzieci zapraszamy
w czwartek do udziału we Mszy św. szkolnej i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej  po Mszy św. o g. 17; Po Drodze Krzyżowej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z kl. III d i III e.
W czwartek od g. 17 do 18 będzie czynna Parafialna Poradnia Życia Rodzinnego.
7. W sobotę o g. 18 - nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Liturgia chrzcielna będzie podczas liturgii Wigilii Paschalnej oraz w Poniedziałek Wielkanocny o g. 11,30.
8. Z okazji 100 rocznicy objawień Fatimskich nasza parafia organizuje  w dniu 29 kwietnia wyjazd na czuwanie modlitewne do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Wyjazd o g. 17 (powrót ok. g. 24), zapisy w zakrystii.
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary  na Boży Grób  mieszkańcom ul. G. Bór 8b, a także dziękuję osobom za prace porządkowe wykonane w kaplicy – domu spotkań; w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór -domy prywatne i ul. Parkowej.

 

 

 

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa